Okullu kızların resimleri yarıştı

Metro Group ve satış şirketlerinin Milliyet’in “Baba Beni Okula Gönder” kampanyası kapsamında eğitim masraflarını üstlendiği bin kız arasında düzenlenen “Doğa ve Kadın” konulu resim yarışmasında 100 eser arasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi


ALİ GÜLERYÜZ Adana DHA

Okullu kızların resimleri yarıştı

Adana’daki M1 Alışveriş Merkezi’nde 31 yeni mağazanın yer alacağı 14 bin 500 metrekarelik ek bina hizmete açıldı ve yarışmada ödül kazanan resimler burada sergilendi.  Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) yönetim kurulu üyesi Filiz Meriçli, Metro Group’un, kızların okula kazandırılmasında büyük rol oynadığını belirterek şöyle konuştu: 

Büyük destek verdi
“Türkiye’de her yıl 607 bin kız okula gidemiyor. Nüfus cüzdanları olmayan kızlarımız var. ‘Baba Beni Okula Gönder’ kampanyasıyla 36 bin çocuğu okullu yaptık. Bu kampanyada bize büyük destek sağladıkları için Metro Group’a çok teşekkür ederiz.”
Yarışmada birinciliği elde eden Güleser Mutaf ve ikinci olan Hüsnügül Karakoç uçak rötarları nedeniyle etkinliğe katılamazken, yarışmaya Trabzon’dan katılarak üçüncü olan Kübra Ekşi’ye ödülünü resim yarışmasının jüri üyelerinden olan Milliyet Gazetesi Proje Koordinatörü Nilgün Yorgancılar verdi.

Milliyet iPhone uygulaması yenilendi.
Daha hızlı, daha canlı, en güncel! Yenilenen Milliyet.com.tr iPhone uygulamasını hemen indir!
iPad’i unutmadık!
iPad’inize özel Milliyet.com.tr uygulamasını ücretsiz indirmek için tıklayın.Yorum Yaz
20Yorum Başlığı:420Yorum: