Hollanda'da sahtekar 'orgazm doktoru' hapse atıldı

Hollanda'nın Tillburg şehrinde aslında bir spor salonu masörü olan Ron E. isimli sahtekar, 2007 yılından beri insanlara kendini doktor olarak tanıttı. Yıllarca birçok kadına Belçika'daki Leuven Üniversitesi'nde 'orgazm araştırması' yaptığını söyleyerek bu çalışmada kendisine yardım ederlerse onlara 200 euro ödeyeceğini söyledi. Fakat 2015 yılında bir kurbanı, Ron E. hakkında şikayette bulununca Ron'un doktor olmadığı ortaya çıktı ve 12 kadın daha sahtekar doktor hakkında suç duyurusu yaptı. Tü

Hollanda'da sahtekar 'orgazm doktoru' hapse atıldı

Ron E. denen Hollandalı bu sahtekar doktor işi resmen mesleğe çevirmiş. Kadınları muayene(!) etmeye 2007'de başlamış fakat son vakası 2015'te. Yani tam 8 senedir bu sahtekarlıkla uğraşıyor. Anlaşılan o ki yaptığı işe bayağı meraklı.

Bazı kurbanları ise Ron E.'yi yıllardır tanıdıklarını, sevecen ve dost canlısı biri olduğunu söylüyorlar. Bu kurbanların en hafif tabirler biraz saf olduklarını anlıyoruz. Ron da herhalde kurbanlarını seçerken bu kritere önem veriyormuş.

Kurbanlardan biri ise kendisini kullanılmış ve kirli hissettiğini söylüyor. Sağlığıyla oynadığı için de Ron'a öfkeli olduğunu ve cezasını çekmesini istediğini ekliyor.

Doktor Civanım adlı filmde Kemal Sunal da sahte bir doktoru canlandırmış ve hademe olarak çaılıştığı hastanede öğrendiği bazı yöntemlerle köyündeki insanları iyileştirmişti. Tabii o filmdeki kahramanımız bu sahte doktorluk işini daha masumane bir şekilde yapıyordu. Ron E. ise bir sapık. 

Hollanda Hekimler Federasyonu (KNMG) Başkanı Rene Heman da yaşanan olayın sinir bozucu olduğunu olduğunu ve gereğinin yapıldığını söyledi. Doktor olmadığı halde doktormuş gibi davranarak insanların sağlığıyla oynamak gerçekten büyük bir cezayı hak ediyor. Neyse ki Hollandalı hakim de gereğini yapmış ve orgazm doktorunu 4 yıl hapis cezasına çarptırmış.

Bu makaleye ifade bırak