İnşaat işçisiydi, profesyonel vücut geliştirme sporcusu oldu

Çok değil birkaç yıl kadar önce inşaatlarda tesisatçı olarak çalışan Ryan Terry şimdilerde İngiltere'nin en başarılı vücut geliştme sporcusu oldu. Arnold Classic yarışmasını da kazanan Ryan Terry'nin Instagram'da bir milyondan fazla takipçisi bulunuyor.

İnşaat işçisiydi, profesyonel vücut geliştirme sporcusu oldu

Spor onun için bir hayat biçimi!

Spor onun için bir hayat biçimi!

Spora başlamak bir sebep gerektirmez. Kendisine ve bedenine önem veren herkes spor yapma bilincine sahiptir. İşte Ryan Terry de bu bilince sahip insanlardan biri. 

Yedi yıl kadar önce inşaatlarda tesisat ustası olarak çalışan ve su boruları döşeyen Ryan Terry artık İngiltere'nin en başarılı büvur geliştirme sporcularından biri oldu.

Ryan Terry'e yedi yıl önce birden aydınlanma gelmedi. Daha önce de 12 saatlik çalışma süresinden zaman buldukça spor salonuna koşan Ryan Terry bu azmi sayesinde son derece prestiji yüksek vücut geliştirme yarışması Arnold Classic'i de iki defa kazandı.

Başarısının ardında zorlu geçen yıllar yatıyor

Başarısının ardında zorlu geçen yıllar yatıyor

Kendisine iki ödül getiren spor aşkı için Ryan Terry şu sözleri söylüyor: ''Sabahları saat dört ya da beşte kardiyo dersleri için kalkar ve gün içinde yiyeceğim tüm yemekleri hazırlardım. Saat yedide işe başlar ve akşam sekizde mesaiyi bitirdikten sonra yine antrenman yapardım. Yıllar boyu bu düzende yaşadım.''

''Akşam yemeği saatinde kamyonetime gizlice gider ve hazırladığım yemekleri yerdim ve gaz borularını döşerken patronum görmesin diye döşeme tahtalarının altına protein içeceğimi saklardım.''

''Birçok kişi keşke sen olsam ya da rahat bir hayat yaşıyorsun diyor fakat başlangıçta son derece zordu.''

Birçok vücut geliştirme yarışmasının şampiyonu oldu

Birçok vücut geliştirme yarışmasının şampiyonu oldu

Fitnessla ilk olarak 14 yaşındaykentanıştığını söyleten Terry son üç yılda elit fizik yarışması Mr. Olympia'yı art arda kazandı ve geçtiğimiz yıl Arnold Classis yarışmasında şampiyonluğu elde etti.

Gençlik yıllarında ulusal seviyede jimnastik yapan ve futbol oynayan Terry aşil tendonuna zarar verdiği için bir süre sporu bırakmak zorunda kaldı. Spora ara verdiği dönemde aldığı kalori oranını azaltmayan Terry aşırı kilo aldı. 14 yaşında başladığı vücut geliştirme sporu Terry'i bu günlere getirdi.

Vücut geliştirme sporuna hiçbir zaman kariyer hedefi olarak bakmadığını söyleyen Terry bu spora yalnızca çok fazla düşkün olduğunu ve performansını korumak istediğini söylüyor.

12 haftada bambaşka biri oldu!

Vücut geliştirme sporuna başlamak isteyenlere tavsiyeleri var

Vücut geliştirme sporuna başlamak isteyenlere tavsiyeleri var

Bir süre sonra beslenme düzenini de tıpkı vücut geliştirme sporcuları gibi değiştiren Terry, yarışmalara girme hakkı elde etti ve birçok ödül kazandı.

Peki İngiltere'nin en iyi vücut geliştirme sporcularından birisi olan Terry, bu spora başlamak isteyenlere ne tavsiye ediyor? 

Metabolizmanızı tanıyın ve kas kütlenizi korumak için yeterli besini tüketin! 

Terry'i sosyal medyada takip etmek isteyenler buradan Instagram hesabına erişebilir.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

Bu makaleye ifade bırak