Jim Carrey, Facebook'a kafa tutarak nereye oynuyor?

Facebook son dönemde daha durağan bir çizgide yoluna ilerlese de şunu hepimiz gayet iyi biliyoruz ki Facebook her zaman Facebook. Mark Zuckerberg zaman zaman tepki çeken açıklamalar yapsa da ya da tepki çeken uygulamalar hayata geçirse de yine de ne ondan ne de Facebook'tan kolay kolay vazgeçebilmemiz pek de mümkün değil. Kralı gelse, hatta Jim Carrey gelse bile bu iş zor yonca!

Jim Carrey, Facebook'a kafa tutarak nereye oynuyor?

Jim Carrey ne yapmış? Jim Carrey, twitter hesabından şunları demiş: "Facebook hesabımı siliyorum. Çünkü Facebook, ABD seçimlerimize yönelik 'Rus müdahalesinden' kazanç elde etti ve bunu durdurmak için yeterli adımlar atılmadı."

Hatta bir adım daha ileri gidip "Umarım bütün yatırımcılar da destek olur" diyerek #unfriendfacebook hashtag'ini patlattı.

"Haydi Facebook hesaplarımızı kapatalım ve temiz bir ABD, temiz bir dünya, temiz bir sosyal medyaya geçiş yapalım" gibi bir kafa.

Kusura bakma Jim Carrey ama benim gözümde düştüğün pozisyon son derece gülünç.

Son dönemlerde ciddi ciddi "Yahu bu adam kafayı mı yedi?" diye düşündürten Jim Carrey'nin şu anda düştüğü konum: "Jim Carrey, Facebook'a kafa tutuyor ve birilerine bir mesaj yolluyor."

Üzgünüm ama şu anda Jim Carrey'nin film üstüne film çekmesi gerekirken oturup bunlara kafayı yorması kocaman bir işsizlik.

Jim Carrey iş mi bulamıyor, nedir yani?

"Depresyonu yenme aşamasındayım" derken aslında yalan mı söylüyor?

"Eleştirmesin" demiyoruz ama işinde gücünde olup da bir yandan ufak da olsa eleştirilerde bulunsa daha kaydadeğer olmaz mı?

Şu anda size "Sen artık aile dışısın" tadında çemberin dışında kalmış bir aktör gibi gelmiyor mu?

 


twitter.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak