Kalplerimizi fetheden 7 çocuk oyuncu

Kalplerimizi fetheden 7 çocuk oyuncu

Kalplerimizi fetheden 7 çocuk oyuncu

Diziler hangi kanalda, reytingleri nasıl, kimler baş rolde, konusu ne falan derken dizide yer alan küçük oyuncularımızı bazen unutuyoruz. Aslında o küçücük bedenleri, cin gibi akıllarıyla en büyük işi onlar başarıyor. 


Oyunculuk elbette ki zor iş, bitmeyen, saat sınırı olmayan setler, tekrar tekrar çekilen sahneler... Bu iş yaşını başını almış insanlar için bile bu kadar zorken bir de minikleri düşünsenize! Yakın zamanda sergiledikleri rolle kalplerimizi fetheden küçük starlara bir göz atalım...

1- Zeynep Özkaya

1- Zeynep Özkaya
Nam-ı diğer Çilek! Sihirli Annem dizisinin tatlı mı tatlı, kızıl saçlı kızı. Sizi bilmem Sihirli Annem benim en sevdiğim diziydi çocukken. Hatta bir ara pazarları yayınlanmaya başlamıştı, anneme yalvarırdım n’olur biraz daha geç yatayım daha bitmedi diye... Ben küçücüktüm, dizide rol alan Zeynep Özkaya benden küçüktü, siz düşünün. Ortadan kaybolmak için ellerini birleştirerek yaptığı o hareketi sanırım yıllarca hepimiz yaptık. Biz başarılı olamadık tabii. Zeynep Özkaya benim için daima Çilek olarak kaldı, zaten başka bir rolde de oynamadı bir daha.

2- Ayberk Koçar

2- Ayberk Koçar
Aliye dizisiyle yıldızı parlayan Ayberk müthiş bir delikanlı şimdi. Benim okuduğum lisede okuyor, yakından tanıdığım için kuruyorum bu cümleyi. Hedeflerinin arkasından koşar, müthiş saygılı ve mütevazıdır kendisi. Aliye’den sonra Pulsar, Doktorlar ve Benim Hala Umudum Var gibi dizilerde oynadı. İstese devam ederdi ama okuluna ağırlık vermeyi tercih etti. İleride oyuncu olarak ya da belki başka bir pozisyonda ama illa ki ekranlarda göreceğimizi düşünüyorum.

3- Emir Berke Zincidi

3- Emir Berke Zincidi
Öyle Bir Geçer Zaman Ki gibi dram dolu, acı dolu bir dizide rol alırken Emir Berke küçücüktü. O masum bakışları, ağlayışları hala gözümden gitmiyor. Minicik boyuyla ne büyük mimikler, ne büyük bir karakter sunmuştu bize. Dizinin yayınlandığı sene, çok karamsar olan bu dizide oynadığı için üzülmüştüm, bu kadar ağır dram bu çocuğa fazla değil mi diye. Müthiş başarısından sonra bir de Küçük Ağa’da rol aldı Emir Berke. Orada da bir o kadar başarılıydı ama şimdilerde ailesinin kararı mı yoksa kendisi mi bunaldı bilinmez ortalarda yok.

4- Alihan Türkdemir

4- Alihan Türkdemir
Muhteşem Yüzyıl Kösem’de dönem çocuklarından biri olan Alihan Türkdemir, sonrasında Evlat Kokusu adlı kısa süren dizide oynadı. Bu iki dizide de hokkacık yüz hatlarıyla, doğallığıyla oldukça çok sevildi. Şimdilerde Dolunay’da oynuyor. Dolunay reyting sıralamalarında gayet iyi gidiyor. Her hafta birkaç saatte olsa Alihan’ı ekranlarda gülmek sanıyorum ki tüm izleyenlerin içini ısıtıyor.

5- Sibel Melek Arat

5- Sibel Melek Arat
Lepiska saçlarıyla, cin gibi bakışları ve hin planlarıyla geçtiğimiz sezonda Hayat Şarkısı’nı izlerken televizyon ekranını sevdiren kız Sibel Melek. Burcu Biricik’in canlandırdığı efsane karakter Hülya’nın küçüklüğüne hayat vermişti. Çok başarılı bulduğum bu minik kızın ilk projesiymiş Hayat Şarkısı. Bu sezon peşini bırakmazlar diye düşünüyordum ama henüz hiçbir dizide göremedim onu. Umarım görebilir, izleyebiliriz Sibel Melek Arat’ı. 

6- Ataberk Mutlu

6- Ataberk Mutlu
Geçen kışın en başarılı dizilerinden biri olan Poyraz Karayel’de sadece Ayşegül ve Poyraz’a değil Ataberk’in canlandırdığı Sinan’a da aşık olduk. Çok içten, sempatik ve tam olması gerektiği gibi, yaşını temsil etti Ataberk. Poyraz Karayel’in birinci sezonunun ardından Altın Kelebek Ödül Töreni’nde En İyi Çocuk Oyuncu ödülünü aldı. Sonuna kadar, bileğinin hakkıyla hak ederek aldı. E, o güzel konuşması da bizi bizden aldı. İzlemediyseniz hemen izleyin. Ataberk hep çok başarılı olsun hep koca yürekli olsun!

7- Beren Gökyıldız

7- Beren Gökyıldız
Eveeet, geldik Beren Gökyıldız’a. Anne dizisini dizi yapan, milyonları bir ekrandan geçirdiği duygular sayesinde hüngür hüngür ağlatan, sanki gerçekten o çocuk zulmünü yaşamış gibi gerçek hissettiren güzel kız. Beren, oyuncu olmak için doğmuş. Şimdiden birçok oyuncuya taş çıkartacak kadar iyi rol kesiyor. Anne dizisiyle şöhreti daima konuşulacak ve eminim ki onu kocaman bir kız olduğunda da dizilerde göreceğiz. Tahmin edersiniz, böyle ustaca hayata geçirilen bir karakterden sonra oyunculuk aşkından kolay kolay vazgeçemez.
Bu makaleye ifade bırak