Kayak yaparken kaybolan adam 4800 km uzaklıkta bulundu

ABD'nin New York eyaletindeki Whiteface Mountain'da 7 Şubat günü kayak yaparken kaybolan 49 yaşındaki Kanada vatandaşı Constantinos “Danny” Filippidis, 4800 kilometre uzaklıktaki Kaliforniya'da kar gözlükleri ve kayak kıyafetleri ile bulundu.
Kayak yaparken kaybolan adam 4800 km uzaklıkta bulundu

Uzaylıların zaman zaman insanları kaçırarak üzerinde araştırmalar yaptığı ve daha sonra tekrar dünyaya geri bıraktığı söylenir. İşte okuyacağınız bu ilginç haber tam da akla uzaylı kaçırması ihtimalini getiriyor.

Kanada'nın Toronto kentinde yaşayan 49 yaşındaki iki çocuk babası itfaiyeci Constantinos “Danny” Filippidis, iş arkadaşlarıyla beraber ABD'nin New York eyaletinde yer alan Whiteface Mountain'da kayak yapmaya gitti.

Fakat Constantinos Filippidis, kayak yaparken kayboldu. 7 Şubat'ta ardında hiçbir iz bırakmadan kayıplara karışan Constantinos Filippidis için arama kurtarma çalışmaları başlatıldı.

Kaybolmasının ardından altı gün sonra Filippidis, akılalmaz bir şekilde tam 4 bin 800 kilometre uzaklıktaki Kaliforniya eyaletinde, gözünde kar gözlükleri ve üzerinde kayak kıyafetleriyle son derece sağlıklı olarak bulundu.

Kaliforniya'ya nasıl gittiğini kendisi de bilmeyen Filippidis, bilinci yerine geldiğinde eşini aradı ve ardından polise başvurdu.

Filippidis'in 4 bin 800 kilometre uzaklıktaki Kaliforniya eyaletine nasıl geldiği bilinmiyor. İşi bu denli ilginç kılan gizem, çok sayıda komplo teorisinin ortaya çıkmasına sebep oldu.

Secureteam10 adlı YouTube kanalında, yaşanan olayın uzaylılarla yakın temas sonucu gerçekleştiğini öne sürdü.

Filippidis'in yaşadığı olay, 1975 yılında yaşanan Travis Walton vakasını akıllara getirdi. 

Travis Walton 1975 yılında, Arizona eyaletinde görülen bir UFO'nun ardından 5 gün kayıplara karışmış ve kendisinden bu süre zarfında hiç haber alınamamıştı. 

İtfaiye görevlisi olarak çalışan Filippidis'in sağlık durumunun son derece iyi olduğu fakat Kaliforniya'ya nasıl geldiği hakkındaki sorulara bir cevabı olmadığı belirtildi.

Filippidis'in herhangi bir sağlık sorunu ya da madde bağımlılığı bulunmadığı da açıklandı.

Filippidis, bir süre sonra Kaliforniya eyaletinde yer alan Sacramento kentine varmadan önce bir kamyonun arkasında bir yerde olduğunu hatırladığını söyledi. Fakat bu anları da tam olarak hatırlayamadığını belirtti.

Bazı internet kullanıcıları beş altı günlük bir sürenin New York eyaletinden Kaliforniya eyaletine gitmek için yeterli olduğu ve ışınlanmanın bu kadar uzun sürmeyeceği yorumlarında bulundu.

Filippidis vakası açıklanamayan olaylar arasındaki yerini aldı.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

Bu makaleye ifade bırak