Kişiliğinizi ele veren 5 soru

Nasıl bir karaktere sahipsiniz. Bazen sinirlenip bazen birdenbire çocuk bir ruha mı kapılıyorsunuz? İşte bunu test etmeniz için bulunmaz fırsat. Sadece resimlere bakıp neler gördüğünüzü söyleyin.

Kişiliğinizi gösteren 5 resim

Kişiliğinizi gösteren 5 resim
Nasıl bir karaktere sahipsiniz. Bazen sinirlenip bazen birdenbire çocuk bir ruha mı kapılıyorsunuz? İşte bunu test etmeniz için bulunmaz fırsat. Sadece resimlere bakıp neler gördüğünüzü söyleyin.

1- Adam- Elma-Yüz

1- Adam- Elma-Yüz
Resme dikkatlice bakın. Resimde ilk olarak ne görüyorsunuz? Resimde gördüğünüz ilk şey ne oldu?

A- Yüz
 
B- Oturan Bir Adam
 
C- Elmalar
 

2- Kadın Yaşlı Adam

2- Kadın Yaşlı Adam
Bu fotoğrafa baktığınızdaysa ilk gördüğünüz şey nedir? Gözünüze ilk çarpan yaşlı bir adamın yüzümü oldu yoksa bir kızın saçları mı?

Eğer kızın saçlarını gördüyseniz hayata daha iyimser bakıyorsunuz ve pozitif enerjiniz fazla demektir.
 

<div>
Eğer kızın sa&ccedil;larını g&ouml;rd&uuml;yseniz hayata daha iyimser bakıyorsunuz ve pozitif enerjiniz fazla demektir.</div>
<div>
&nbsp;</div>

3- Merdiven

3- Merdiven
Öncelikle gördüğünüz resmi kısa bir süre inceleyin, neler görüyorsunuz? Eğer yeterince incelediyseniz gördüğünüz gibi resimde iki tane merdiven var. Peki, bu merdivenlerden hangisini aşağı gitmek için, hangisini yukarı gitmek için kullanırdınız? Genelde test sonuçlarına göre pek çok insan soldaki merdiveni inmek için, sağdaki merdiveni de yukarı çıkmak için kullanmaktaymış. Aslında bu testin net bir cevabı bulunmamakta çünkü sonuç nerede yaşadığınıza ve bir yazıyı hangi taraftan okumanıza bağladır. Ayrıca gündelik hayattaki bazı alışkanlıklarınıza göre değişebiliyor. Yani günümüzdeki pek çok ülkedeki gibi soldan sağa doğru okuyan bir ülkedenseniz inmek için soldaki merdiveni kullanacaksınız. Fakat Arapça gibi sağdan sola okunan ülkelerden birisindeyseniz sağdaki merdiveni seçme şansınız yüksek. Ya da direksiyonu sağda olan bir seçimleriniz değişebilir.

Tavşan ve Ördek

Tavşan ve &Ouml;rdek
Bu resme ilk baktığınızda hangi hayvanı görüyorsunuz ? Bu çizim ilk olarak 1892 senesinde bir Alman dergisinde yayınlanmıştır. Gazetede yayınlandıktan 7 yıl sonra ABD'de yaşayan bir psikolok olan Joseph Jastrow bu çizimi ünlü etmiştir. Bu resim insanın yaratıcılığını ya da beyninizin ne kadar hızlı çalıştığını göstermektedir.

Fakat bu fotoğrafa ilk baktığınızda tavşan görüyorsanız bu sizin agresif bir kişiliğe sahip olduğunuzu göstermektedir.

Fakat bu fotoğrafa ilk baktığınızda tavşan g&ouml;r&uuml;yorsanız bu sizin agresif bir kişiliğe sahip olduğunuzu g&ouml;stermektedir.
 Eğer bu fotoğrafa baktığınızda iki hayvan imajı arasında hızlı geçiş yapabiliyorsanız bu sizin diğer insanlara göre daha yaratıcı olduğunuzu göstermekte.

Elma - Bıçak - Kelebek

Elma - Bı&ccedil;ak - Kelebek
Peki bu şekle baktığınızda ne görüyorsunuz ? Diğerlerine göre gözünüze çarpan en belirgin şey ne? 

Eğer elma görüyorsanız, ayağınız yere sağlam basan, arada dengenizi kaybetseniz de çabuk toparlanabilen bir kişiliğe sahip olduğunuzu göstermektedir.

Eğer elma g&ouml;r&uuml;yorsanız, ayağınız yere sağlam basan, arada dengenizi kaybetseniz de &ccedil;abuk toparlanabilen bir kişiliğe sahip olduğunuzu g&ouml;stermektedir.
Daima kendinizi geliştirmeye çalışırsınız. Eğer hayatta yanlış yaparsanız o hatayı telafi etmek için çabalayan bir kişiliğe sahipsiniz. İnsanlar size güvenirler.

Eğer kelebek görüyorsanız bu sizin çocuk ruhlu olduğunuzu göstermektedir. 

Eğer kelebek g&ouml;r&uuml;yorsanız bu sizin &ccedil;ocuk ruhlu olduğunuzu g&ouml;stermektedir.&nbsp;
Bu dünya size bazen çekilmez geliyor. İçinizdeki masumluk, sevecenlik, iyilik o kadar çok ki kızgınlığı,nefreti anlayamıyorsunuz. Sizler o kadar naifsinizki hiçbir canlıyı incitemez siniz.

Eğer bıçak görüyorsanız sizler çok iyi insanlarsınız ancak geçmişte çok kırılmışsınız.

Eğer bı&ccedil;ak g&ouml;r&uuml;yorsanız sizler &ccedil;ok iyi insanlarsınız ancak ge&ccedil;mişte &ccedil;ok kırılmışsınız.
Zamanında size yapılan bütün haksızlıklar içinize işlemiş adeta sırtınızda bıçak yarası varmış gibi hissediyorsunuz. Dışarı çıkıp eğleniyorsunuz ama zaman zamanda eve kapanıp yaralarınızı sarmaya çalışıyorsunuz. Boş verin geçmişte yaşanmışları siz bu dünyaya lazımsınız. Şu anda geçmişinizi affedin ve hayata yeniden neşeniz ile sarılın.

Kaynak: Ya Meraktan
Bu makaleye ifade bırak