Köpek yılının ve köpek burcunun özellikleri

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta bir hastanedeki hemşireler yeni doğan bebeklere köpek kıyafetleri giydirdi. Nedeniyse, 2018 yılının Çin takvimine göre Köpek Yılı olması. Peki Köpek Yılı nasıl olacak? Köpek Yılı'nda doğan insanların kişilik özellikleri neler?
Köpek yılının ve köpek burcunun özellikleri

Çin takvimine göre yeni yıl 16 Şubat'ta başlıyor. Çünkü Çinliler hem Ay hem de Güneş takvimi kullanıyor. Ay takvimine göre festival ve bayramlar ayarlanıyor, geriye kalan bütün etkinlikler ise Güneş takvimine göre ayarlanıyor.

Çin takvimine göre 2018 yılının burcu toprak elementli Köpek burcu.

Seneyi temsil eden köpek burcu gizli ve manevi konularla ilişkili. Yazılanlara göre 2018 yılında din, kültür ve inançlardan kaynaklanan gerginlik ve çatışmalar yaşanabilir. Ortadoğu ve dünyanın hali bu tezi destekler durumda görünüyor... Peki köpek yılında doğanların özellikleri neler?

Köpek yılları: 1922 – 1934 – 1946 – 1958 – 1970 – 1982 – 1994- 2006- 2018 – 2030 …

Köpek yılında doğanlar cesur, sadakatli, güvenilir, çekici, zeki ve heyecanladırıcı özellikleriyle biliniyor. Zayıf yönleriyse; duygusal, tutucu, hassas ve inatçı olmaları.

Araştırmalarıma göre diğer tüm burçlar arasında en sadık ve dürüst olanlar köpek burcuna sahip olanlar. Bu yıllarda doğan kişiler etrafındaki insanlara karşılık beklemeden yardım etmeye her zaman açık. Köpek burcunda doğanlar kafalarının rahatlığına düşkün olur. İstedikleri tek şey aileleriyle birlikte kavgadan gürültüden uzak, huzurlu bir ömür yaşamak. 

Çin astrolojisine göre köpek sembolünün özel bir yeri var. Bu hayvanı zeki ve herkesin sezinleyemeyeceği şeyleri hissedebilen bir yaratık olarak kabul ediyorlar. Köpek burcunda olan bir kişiye sonuna kadar güvenebilirsiniz. Bu kişiler çevresindeki insanlara şüphe ile yaklaşırlar fakat biriyle dostluk kurmuşlarsa sonuna kadar onun yanında olurlar.

Köpek burcunda doğanlar aşk hayatında da son derece sadık ve vefalıdır. Yalnız, köpek burcu ile yine kendisi gibi elementi toprak olan ejderha burcu karşılaştığında zıt bir enerji ortaya çıkar. Köpek ve Horoz burcunun uyumu da zordur. Köpek burcu için en uygun kişilerse At ve Kaplan yılında doğmuş kişilerdir.

 

Büşra Özbelli

Instagram: www.instagram.com/ozbellibusra

Bu makaleye ifade bırak