Legodan heykeller yapacak usta model geliştirici aranıyor

Çalışırken eğlenmek isteyenlere büyük fırsat! Danimarka merkezli Lego şirketi, legolarla görkemli heykeller ortaya çıkarak usto model geliştirici arıyor.

Legodan heykeller yapacak usta model geliştirici aranıyor

Legolar muhtemelen dünya çapında en çok bilinen klasik oyuncakların başında yer alıyor. Çocukluk zamanlarımızın adeta vazgeçilmezi olan lego oyuncaklarla en büyük ve en şık heykeli oluşturmak için saatlerce vakit geçirirdik.

Ve şimdi aramızdan şanslı birkaç kişi çocukluk zamanlarında yapma hayalini kurduğu lego heykelleri işi haline dönüştürme fırsatına sahip olacak!

Lego şirketi şu sıralar usto model geliştirici arıyor.

İşe kabul edilen şanslı adaylar İngiltere'de yer alan Birmingham Discovery Centre'da birbirinden güzel heykel ve modelleri oluşturmak için legolarla zamanını geçirecek.

Ve daha da güzeli şanslı adaylar bu iş için yılda 27 bin sterlin (yaklaşık 144 bin lira) maaş alacak.

Şirketin yayınladığı iş ilanında şu açıklamalar yer alıyor: ''Lego seviyor musunuz? Eğlence aşkı adına unutulmaz tecrübeleri yaratacak büyüye sahip misiniz? Çevrenizdeki insanları güldürmeyi ve eğlendirmeyi ve her gün gülümseten dünya çapında anılar yaratan bir ekibe katılmayı ister misiniz? O zaman LEGOLAND Discovery Centre'daki Merlin Ekibi'ni oluşturmak için sihir sizde!''

İş ilanına şu ana kadar 5 binden fazla kişi başvurdu. Fakat yalnızca en iyi 50 aday, bu rüya gibi işe kabul edilecek.

İş ilanına göre uygun adayları seçerken, adayların legoları sevmesi, model geliştirme konusunda uzman bilgisi bulunması ve lego parçaları hakkında genel bilgilere sahip olması gibi kıstaslara dikkat edilecek.

Uygun adaylar ayrıca esnek çalışma saatlerini kabul etmeli ve reklam filmi ve fotoğraf çekimleri sebebiyle kamera karşısında son derece rahat tavırlar sergilemeli.

İşe başvurmak isteyen kişiler başvurularını burayı tıklayarak gerçekleştirebilir. Herkese bol şans :)

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

Bu makaleye ifade bırak