Leonardo Di Caprio'nun en güzel 8 filmi

11 Kasım'da 43 yaşını tamamlayan ünlü oyuncu ve çevre aktivisti Leonardo DiCaprio'nun doğum gününü en iyi filmlerini derleyerek kutlamak istedik :) Leonardo DiCaprio bu yıl nasıl bir kutlama yapmayı planlıyor bilmiyoruz (verdiği partilerle de ünlü olduğunu hatırlatalım), ama eğer siz aktörün doğum gününü ‘gıyabında kutlamak’ isterseniz, DiCaprio’nun performansıyla göz doldurduğu filmlerini izleyebilirsiniz.

Leonardo Di Caprio'nun en güzel 8 filmi

Leonardo Di Caprio'nun en güzel 8 filmi
11 Kasım'da 43 yaşını tamamlayan ünlü oyuncu ve çevre aktivisti Leonardo DiCaprio'nun doğum gününü en iyi filmlerini derleyerek kutlamak istedik :) Leonardo DiCaprio bu yıl nasıl bir kutlama yapmayı planlıyor bilmiyoruz (verdiği partilerle de ünlü olduğunu hatırlatalım), ama eğer siz aktörün doğum gününü ‘gıyabında kutlamak’ isterseniz, DiCaprio’nun performansıyla göz doldurduğu filmlerini izleyebilirsiniz. Hepsi de ünlü isimler tarafından yönetilen filmler (en büyük Leo hayranı olmasanız bile) kesinlikle görülmeye değer… 

1- Sıkıysa Yakala (Catch Me If You Can) IMDB: 8,1
 

1- Sıkıysa Yakala (Catch Me If You Can) IMDB: 8,1<br />
&nbsp;
Frank Abagnale Jr. kurnaz ve düzenbaz adamın tekidir ve bir FBI ajanının tek amacı onu kodese tıkmaktır. Paçasını kurtarmak bir yana, Frank bu kovalamacadan zevk duyar. 2002 yapımı, yönetmen Steven Spielberg.

2- Kanlı Elmas (Blood Diamond) IMDB: 8,0
 

2- Kanlı Elmas (Blood Diamond) IMDB: 8,0<br />
&nbsp;
Yerli bir balıkçı devasa bir elmas bulur. Bir elmas kaçakçısı, bu değerli taş karşılığında balıkçıyı ailesine kavuşturacaktır... 2006 yapımı filmin yönetmeni Edward Zwick.

3- Zindan Adası (Shutter Island) IMDB: 8,1
 

3- Zindan Adası (Shutter Island) IMDB: 8,1<br />
&nbsp;
Sabıkalı akıl hastalarının kaldığı bir hastanede bir hastanın ortadan kaybolmasını araştıran polis şefinin dehşet verici düşleri, soruşturmayı karmaşık hale getirir. Martin Scorsese’nin elinden çıkma bir kara film. Yapım yılı 2010.
 

4- Başlangıç (Inception) IMDB: 8,8
 

4- Başlangı&ccedil; (Inception) IMDB: 8,8<br />
&nbsp;
2010 yılına ait çok ses getiren bu bilim kurgu gerilimde, hedefleri bilinçaltlarına girerek bireylerin düşüncelerini etkilemek olan bir casusluk çetesinin hikayesi anlatılıyor. Yönetmen koltuğunda Christopher Nolan oturuyor.
 

5- Muhteşem Gatsby (The Great Gatsby) IMDB: 7,3 
 

5- Muhteşem Gatsby (The Great Gatsby) IMDB: 7,3&nbsp;<br />
&nbsp;
Baz Luhrmann imzalı 2013 yapımı dönem filmi, F. Scott Fitzgerald'ın 1925 yılında yazdığı romanın uyarlaması. Nick Carraway, komşusu Jay Gatsby’nin şaşaalı hayatının çekimine kapılır ama bu dünyanın bir yüzü karanlıktır…
 

6- Zincirsiz (Django Unchained) IMDB: 8,4
 

6- Zincirsiz (Django Unchained) IMDB: 8,4<br />
&nbsp;
2012 yapımı olan Django Unchained filminin yönetmen koltuğunda Quentin Tarantino yer alıyor. Leonardo Di Caprio haricinde, Samuel L. Jackson, Jamie Fox, Jonah Hill gibi dünya ünlü yıldızlar var kadroda. Mutlaka izleyin! Aksiyonun bol olduğu Django Unchained,son dönemlerde western tarzında çekilmiş en iyi filmlerden biri.

7- Para Avcısı (The Wolf of Wall Street) IMDB: 8,2
 

7- Para Avcısı (The Wolf of Wall Street) IMDB: 8,2<br />
&nbsp;
2013 yapımı The Wolf Of Wall Street sayesinde Martin Scorsese ile Leonardo Di Caprio yeniden bir araya gelmişti. Filmde doğru bir takımla tek gecede hayatını değiştiren bir adamın hikayesi anlatılıyor. Leonardo Di Caprio bu filmdeki performansı ile En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscara aday oldu ama kazanamadı.  
 

8- Köstebek (The Departed) IMDB: 8,5
 

8- K&ouml;stebek (The Departed) IMDB: 8,5<br />
&nbsp;
Yine Martin Scorsese’nin yönettiği filmin kadrosunda Leonardo Di Caprio, Matt Damon, Jack Nicholson gibi dünyaca ünlü tecrübeli oyuncular var. Di Caprio  oyunculuğunu konuşturuyor, filmi alıp götürüyor ve finalde etkileyici bir şekilde son noktayı koyuyor. Aksiyon ve gerilimin dozunun düşmediği The Departed, En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Uyarlama Senaryo dallarında Oscar kazanmıştı.
Bu makaleye ifade bırak