Leyla ile Mecnun film mi oluyor?

Leyla ile Mecnun dizisi, sevenleri için damakta kalmış bir tat. Bazı sebeplerden ötürü final yapamadan yayından kaldırılmış ve hayranlarını üzmüştü. Dizi yayından kaldırıldıktan sonra Beyaz Show'a katılan dizi ekibinin bir filmle dönebileceklerini söylemelerinin üzerinden tam 2.5 sene geçti. Fakat herhangi bir film yapma girişimi henüz olmadı. Peki umutlar neden tekrar yeşerdi?

Leyla ile Mecnun film mi oluyor?

Leyla ile Mecnun film mi oluyor?

Leyla ile Mecnun dizisi, sevenleri için damakta kalmış bir tat. Bazı sebeplerden ötürü final yapamadan yayından kaldırılmış ve hayranlarını üzmüştü.

Dizi yayından kaldırıldıktan sonra Beyaz Show'a katılan dizi ekibinin bir filmle dönebileceklerini söylemelerinin üzerinden tam 2.5 sene geçti. Fakat herhangi bir film yapma girişimi henüz olmadı.

Peki umutlar neden tekrar yeşerdi? Çünkü dizinin İsmail Abi'si Serkan Keskin, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir radyo programında dizinin bir film olarak geri gelebileceğini yineledi.
 

'Aramızda hep konuşuyoruz'
 

&#39;Aramızda hep konuşuyoruz&#39;<br />
&nbsp;
Serkan Keskin katıldığı radyo programında diziyi sinemaya aktarmak istediklerini aralarında devamlı konuştuklarını belirtti.

Dizi ekibinin yalnızca dizi için bir araya gelen insanlar olmadığı, aralarında sıkı dostluklar kurulduğu ve sık sık görüştükleri biliniyor.

Böyle bir ekibin film çekmek için hala neyi beklediğini bilmiyoruz. Filmdeki oyuncular Leyla ile Mecnun yayından kalktıktan sonra birçok farklı televizyon ve sinema yapımlarında yer aldılar ve hala alıyorlar.

Ekipteki herkesin uygun olduğu bir zaman yaratma konusunda sıkıntı yaşanıyor olabilir fakat dizi yayından kalkalı 4 koca sene geçti. İnsan hiç mi müsait bir zaman olmadı diye düşünmeden edemiyor.
 

Film olacaksa ekip ve mekanlar aynı olsun!
 

Film olacaksa ekip ve mekanlar aynı olsun!<br />
&nbsp;
Leyla ile Mecnun hayranları dizinin hem o samimi havasını sevmiş hem de kusursuz mekan seçimlerini içselleştirmişti.

Örneğin bir Erdal Bakkal, bir Kireçburnu Sahili, bir İskender ve Dedeler'in yaşadığı ev... Eğer dizi sinemaya uyarlanacaksa bu mekanlarda en ufak bir değişiklik bile olmamalı.

Seyirci 4 sene önce nerede bıraktıysa tekrar orada bulmalı kendini.

Her ne kadar Erdal Bakkal'ın olduğu yerde şu an yeller esiyor olsa da o dekoru tekrardan yaratmak imkansız olmasa gerek.

Bir diğer konu da oyuncular.

Yan rollerde dahi değişiklik olması dizinin havasını bozacaktır. Dedik ya, 4 sene önce dizi nerede kaldıysa hem mekan hem oyuncu bazında kesinlikle aynı devam etmeli.
 

Belki de seri yapılır...
 

Belki de seri yapılır...<br />
&nbsp;
Recep İvedik, Hababam Sınıfı (Mehmet Ali Erbil ve Hülya Avşarlı olan), Düğün Dernek, Sağ Salim gibi yapımlar seri halinde çekilebiliyorsa bu neden olmasın?

Hem de dizinin kemik bir kitlesi var. En azından belli bir izlenme seviyesinin altına düşmeyeceği garanti.

Örneğin; Leyla ile Mecnun: Kireçburnu Çakallığı, Leyla ile Mecnun: İki mi Kule?, Leyla ile Mecnun: Aksakallı'nın Dönüşü şeklinde bir üçleme hiç de fena olmaz.
 

O gemi sinemada gelebilir mi?
 

O gemi sinemada gelebilir mi?<br />
&nbsp;
Her ne kadar bazen sosyal medyada suyu çıkarılsa da dizinin mottolarından biri "o gemi bir gün gelecek".

Eğer dizi sinemaya uyarlanırsa belki de o gemi sinemada gelecek.

Böylece İsmail Çalışır'ın pek de fazla bilmediğimiz hayat hikayesini daha detaylı olarak öğrenebiliriz.

Artık top Onur Ünlü, Burak Aksak ve dizi oyuncularında...
Bu makaleye ifade bırak