Manuel Neuer'e en güzel cevap sahada verilir

Bayern Münih'in ve Almanya Futbol Milli Takımı'nın dünyaca ünlü kalecisi Manuel Neuer'in Beşiktaş'la ilgili cümleleri gündeme oturdu. 20 Şubat'taki Bayern Münih-Beşiktaş maçında sakatlığı sebebiyle takımdaki yerini alamayacak olan Neuer, yerine oynayacak olan takım arkadaşına çok iş düşmeyeceğini ve rakip takımın sadece defans yapacağı için kalede kim olursa olsun fark etmeyeceğini söyleyerek tepki çekti.
Manuel Neuer'e en güzel cevap sahada verilir

Rakibi küçümser nitelikteki bu açıklamalardan sonra Neuer hayranı olan bazı Beşiktaşlı taraftarlar dahi kendisine nefret duymaya başladı ve tepki gösterdi.

Bayern Münih ve Beşiktaş arasındaki güç farkını yok saymak elbette gerçekçi bir yaklaşım olmaz.

Fakat Neuer'in açıklamaları gereksiz değil mi? "Kim oynarsa elinden geleni yapar" gibi klişe bir açıklamayla geçiştirebilirdi. Kaldı ki Beşiktaş'ın yalnızca defans yapmak gibi bir oyun anlayışı uzun zamandır yok.

Yani Manuel Neuer, rakibini pek de tanıyor gibi görünmüyor.

Elbette Beşiktaş maçın favorisi değil, elbette maçlar genellikle Bayern Münih'in kontrolünde geçecektir. Fakat Neuer, Beşiktaş'ın hücum gücünü hafife aldığı için biraz şaşırabilir.

Tam olarak bu yüzden Beşiktaşlı taraftarlar aşırı tepkiler vererek gurur yapmamalı. Takımlarına güvenerek maçı beklemeli.

Beşiktaş kazanır, kaybeder belli olmaz. Fakat Beşiktaş, sahada Bayern Münih kalesine atak yaptıkça Beşiktaşlı taraftarlar Hababam Sınıfı'ndaki "Zühtü" sahnesi gibi Neuer'e dönerek tezahürat yapabilir.

Bu makaleye ifade bırak