Mars'ı ziyaret ettiğini ve uzaylılarla konuştuğunu iddia etti

1894 yılında yaşayan Catherine-Elise Müller adlı bir kadın, Mars'a seyahat ettiğini ve Mars'ta geçirdiği süre boyunca uzaylılarla iletişime geçtiğini öne sürdü. Sanırız bu açıklama, tarihteki ilk Mars seyahati iddiası.
Mars'ı ziyaret ettiğini ve uzaylılarla konuştuğunu iddia etti

Geçtiğimiz haftalarda Mars'ta yaşadığını iddia eden Rus asıllı Boriska Kipriyanovich'in ardından Mars ile ilgili çok daha tuhaf bir iddia ortaya atıldı.

1984 yılında, İsviçre'nin Martigny kentinde yaşamış ve o yıl 33 yaşında olan Hélène Smith, uzaylılarla iletişime geçtiğini iddia eden dünyadaki ilk kişi olarak biliniyor.

Aslında Fransız vatandaşı olan ve gerçek adı Catherine-Elise Müller olan kadın 1894 yılını takip eden 5 yılda da Mars'a gittiğini ve uzaylılarla iletişime geçtiğini söyleyip durmuş.

Başka alemlerde yaşayan uzaylılar fikri ilk olarak M.Ö. 4 yüzyılda ortaya atıldı.

1750'li yıllar itibari ile Avrupa'daki eğitimli sınıf, Dünya dışı gezegenlerde yaşayan uzaylı varlıkların olduğunu kabul etti ve 19'uncu yüzyılda Kızıl Gezegen Mars, Venüs ve Dünya'nın uydusu Ay'da akıllı yaşam olduğu tartışmaları başladı.

Fakat o dönem medyumluk yaptığı düşünülen Hélène Smith'i bu tartışmalardan ayıran şey, uzaylılarla iletişime geçtiğini öne süren ilk insan olması.

Hatta ve hatta Hélène Smith, Mars'ta gördüğünü söylediği uzaylıların ve Mars'ın bazı resimlerini dahi çizdi.

Hélène Smith'in Marslı dilini Fransızca'ya çevirdiğini söylediği bazı yazınları bile bulunuyor.

Hélène Smith vakası, Cenevre Üniversitesi'nde görev yapan psikoloji profesörü Théodore Flourno tarafından da incelendi. Théodore Flourno, 1899 yılında 'Hindistan'dan Gezegen Mars'a' adlı bir kitap dahi yazdı.

Kitapta, Hélène Smith tarafından resmedilen Mars toprakları ve tecrübeler yer aldı.

Amerikalı zengin bir spiritüalist olan Bayan Jackson, 1900 yılında Hélène Smith'e tecrübelerini belgelere dökmesi için para ödedi.

Théodore Flourno, daha sonra Hélène Smith'in yaşadığını iddia ettiği olayları 'çocukluk hayali' olarak tanımladı.

Dahi Rus çocuk Mars'ta yaşadığını ileri sürdü!

Théodore Flourno'a göre Hélène Smith'in Marslı dili olduğunu iddia ettiği dilin Fransızca'ya çok fazla benzerlik gösterdiğini ve yazınlarının çocuk kitaplarında geçen bazı hikayelerden devşirildiğini açıkladı.

İddia, o döneme göre o kadar çarpıcıydı ki birçok psikolog araştırmaya kayıtsız kalamadı. Leonard Zusne ve Warren Jones adlı iki psikolog da vakayı ele aldı.

İki psikolog tarafından yapılan araştırmanın sonuçları tam da Théodore Flourno'nun bahsettiği gibiydi. Onlara göre de Marslı dili olduğu iddia edilen dil aslında Fransızca'dan türetilmişti.

1952 yılında da psikolog Donovan Rawcliffe, vakayı yine ele aldı ve Hélène Smith'in halüsinasyonlar gördüğü sonucuna ulaştı.

Hélène Smith, 1929 yılında Cenevre'de 67 yaşında hayatını kaybetti.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu

Bu makaleye ifade bırak