Mezdeke dansçısı çok seksi olduğu gerekçesiyle tutuklandı

Mısır'da dansözlük yapan Rus asıllı Ekaterina Andreeva, bir dans videosunun internet virali olmasının ardından, sahne performansını gerçekleştirdiği kıyafetlerin ahlaki değerlerle uyuşmadığı gerekçesiyle tutuklandı.
Mezdeke dansçısı çok seksi olduğu gerekçesiyle tutuklandı

Dans ettiğiniz için tutuklanırsanız ne tepki verirdiniz? İşte Mısır'da yaşayan 31 yaşındaki Rus asıllı Ekaterina Andreeva'nın başına gelen tam da bu.

Gize'de bir gece kulübünde dans performansını sergileyen ve kayda alan dansöz Ekaterina Andreeva'nın videosu bir anda Mısır'da internet virali haline geldi.

Sahne adı Gawhara olan Ekaterina Andreeva, sırt ve bel dekoltesi olan kıyafeti ile şovunu sergiledi.

Gece kulübüne gelen kalabalığa karşı şovunu sergileyen Ekaterina Andreeva, seksi ve kıvrak figürleri ile dikkatleri üzerine çekti.

Mısır polisi,  performansının ve kıyafetinin ahlaki değerlere ve kanunlara aykırı olduğu gerekçesiyle Ekaterina'yı tutukladı.

Mısırlı savcı Hatim Fadl, Mısır'da dans performansı sergileyen kişilerin bej dışında bir renkte iç çamaşırı tercih etmekle yükümlü olduğunu fakat Gawhara'nın iç çamaşırı bile giymediğini ve bu davranışın son derece provokatif amaçlar taşıdığını belirtti.

Ekaterina Andreeva'nın arkadaşı Anton, şirketin avukatlarla görüşerek konuyu açıklığa kavuşturmaya çalıştığını söyledi.

Neyse ki Ekaterina Andreeva, 285 dolarlık kefaletle serbest bırakıldı.

Mısırlı yetkililer Ekaterina Andreeva'nın standartlara uygun olmayan kıyafetler giydiğini, vücudunu ön plana çıkardığını ve ayrıca çalışma izni de bulunmadığını açıkladı.

Rusya'nın başkenti Moskova'da eşi ile beraber bir dans stüdyosu işleten Ekaterina Andreeva'nın geçici bir süre Mısır'da dans etmekten men edileceği de belirtilenler arasında.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

Bu makaleye ifade bırak