Üye Girişi
Kullanıcı adı
Şifre

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığınız için heyecanlı mısınız?

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, CNN TÜRK'te yayımlanan 40 programında Buket Aydın'ın sorularını yanıtladı.

Belediye Başkanlığı deneyiminiz çok fazla. Ancak Ankara başka bir arena. Bütün siyaset orada yönetiliyor.  Türkiye’nin başkenti. Sizin önceden Ankara Büyükşehir Başkanı olmak gibi bir hayaliniz var mıydı? Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığınız için heyecanlı mısınız?

21 yıl belediye başkanlığı yaptım. 2 yıldan fazla bakanlık yaptım. Genel Başkan Yardımcılığı görevim var. Yeniden bir belediye başkanlığı çok aklımdan geçen bir şey değildi. Başka bir şehirde bu görevi yapmak beni heyecanlandırmaz ancak, Ankara başka bir yer. Orası başkent yani herkesin kenti. Orası Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kenti. Ankara denince herkes içinde başka bir sevgi besler. Böyle bir kentte başkanlık yapmak bir onurdur. Her faniye dünyada nasip olmayacak bir durum bu.  O yüzden heyecanlıyım. Aklımdaki projeler, bilgi ve birikimlerimi oraya aktarmak adına bir heyecan taşıyorum. Nihayetinde belediye başkanlığı yaptığım yıllarda gittiğim her ülkede gözüm tamamen belediyecilik hizmetlerindeydi. Ya ağaçlardaydı ya çiçeklerdeydi ya ulaşımdaydı. Elde ettiğim bütün bilgi birikimimi Ankara için kullanmak istiyorum. Bundan dolayı da bir heyecan yaşıyorum.

06 February 2019| İzlenme : 14| Kategori : Televizyon| Ekleyen: Milliyet.com.trÜyenin diğer videoları