"Son bir hafta içerisinde 68 terörist etkisiz hale getirildi"

4 4
06 Ekim 2017 | İzlenme: 557 | Kategori: Haberler

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), yurt içinde icra edilen terörle mücadele operasyonlarında son bir hafta içerisinde 68 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

TSK’dan, son bir hafta içerisinde yurt içinde icra edilen terörle mücadele operasyonlarına ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada "Şırnak Beytüşşebap İncebel-Kato Dağları, Cizre ve Silopi, Hakkari Yüksekova Alandüz- İkiyakalar, Siirt Baykan, Eruh ve Diyarbakır Lice, Hani bölgelerinde orta çaplı operasyonlar icra edildi. İcra edilen operasyonlarda, 68 terörist etkisiz hale getirildi, 63 adet piyade tüfeği, 1 adet doçka uçaksavar makinalı tüfek, 2 adet makinalı tüfek, 1 adet keskin nişancı tüfeği, 3 adet roketatar, 2 adet makinalı tabanca ve 6 adet tabanca olmak üzere toplam 78 silah, 55 adet el bombası, 7 adet mayın, 3 bin 719 adet hafif silah mühimmatı, 238 adet uçaksavar mühimmatı, 1 adet 81 mm havan mühimmatı, 26 adet RPG-7 roketatar roketi, 45 adet şarjör, 238 kilogram amonyum nitrat, 400 gram tahrip kalıbı, 2 adet el dürbünü, 5 adet telsiz ve 79 adet tüp ele geçirildi. 22 adet EYP tespit edilerek imha edildi, teröristler tarafından kullanılan 62 silah mevzi, sığınak, barınak, mağara ve depo bulunarak kullanılamaz hale getirildi" denildi.

Bölücü terör örgütünün en önemli finansal kaynaklarından olan kaçakçılık ve uyuşturucu ile mücadeleye yönelik hudut hattında alınan tedbirler ve icra edilen operasyonlar neticesinde 301 bin 121 paket kaçak sigara ve 100 litre akaryakıt ele geçirildiği bildirildi. Etkili hudut güvenliği ve hizmetleri kapsamında icra edilen denetim ve kontroller sonucunda sınırlardan yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 15 bin 571 kişinin yakalandığı kaydedildi. Operasyonlarda 13 askerin şehit olduğu, 23 askerin ise yaralandığı açıklandı.

"AZAZ-CERABLUS ARASINDA BULUNAN TOPLAM 243 MESKUN MAHAL VE 2 BİN 15 KİLOMETREKARELİK ALAN KONTROL ALTINA ALINDI" Suriye’nin kuzeyinde icra edilen harekata ilişkin yapılan açıklama ise şöyle: "Hudut

Etiketler : video, şiddet, terör, terörist, pkk, tsk, izle