12 yaşındaki kız çocuğu her yerde aranıyor

0 0
04 September 2018 | İzlenme: 131 | Kategori: Haberler

Düzce'nin Yığılca ilçesinde dün evden ayrıldıktan sonra  kendisininden haber alınamayan 12 yaşındaki kız çocuğu Rabia Dur için arama  çalışması başlatıldı.

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Asar köyünde yaşayan 12 yaşındaki  Dur, dün köyün yakınında hayvan otlatmak için evinden ayrıldı.

Akşam saatlerinde eve dönmeyen Dur, yakınları tarafından aranmaya  başlandı. Arama çalışmalarında başarılı olamayan Dur'un yakınları, durumu  jandarma ekiplerine bildirdi. Çevre araması yapan ekipler, görgü tanıklarının ifadesinin ardından  Dur'u köyün yakınındaki kırsal alanda görüldüğü bilgisine ulaştı. Bunun üzerine  arama çalışmalarını bu bölge üzerinde yoğunlaştıran AFAD ve Düzce Arama Kurtarma  Ekibi (DAKE) ormanlık alana girdi.

Drone desteği ile havadan, "Ekin" isimli arama kurtarma köpeği ile  karadan yürütülen arama çalışmalarına köylüler de destek veriyor. Öte yandan, kayıp olan kız çocuğunun ailesinin, dün gece çocukları ile  mesajlaştıklarını ancak kısa bir süre sonra iletişimin kesildiği yönünde ifade  verdiği belirtildi.

Bu arada kız çocuğunun, köy halkı tarafından sokak aralarında  görüldüğü bilgisine ulaşan jandarma, köy camisinin minaresinden anons yaptı.