Avrupa’ya net mesaj: 16 Nisan’dan sonra...

0 0
21 Mart 2017 | İzlenme: 178 | Kategori: Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa’yı hedef alarak, “16 Nisan bittikten sonra masaya oturacağız, konuşacağız. Bu devran böyle yürümez, gereği neyse Türkiye olarak da biz bunu yaparız” dedi.

“İnsan İçin Orman, Ekonomi İçin Orman” programında konuşan Recep Tayyip Erdoğan, ilk olarak Nevruz Bayramını kutladı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun değişiklik metnini bile okuma zahmeti göstermediğini belirten ve CHP’nin yeni sistemle ilgili iddialarına cevap veren Cumhurbaşkanı, “Önceki gün ’Cumhurbaşkanı tüm lokantaları kapatabilir’ diyor. El insaf, yalanın da palavranın da bir haddi hududu olur. Bunun yalanlarının freni yok. Şimdi sıra ne zaman boyacılara, simitçilere, çekirdekçilere gelecek diye bekliyorum. Biz, cumhurbaşkanlığı sistemini herhangi bir yeri kapatmak için değil, ülkenin ve milletin önünü açmak için getiriyoruz” diye konuştu.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedefinde yasakçı Avrupa da vardı. Erdoğan, “Yıllarca bize ’Avrupa Birliği kriterleri’ diyerek dayattıkları ne varsa şimdi hepsini kendileri ayaklar altına alıyorlar. Şu 16 Nisan bir bitsin, 16 Nisan bittikten sonra masaya oturacağız, konuşacağız. Bu devran böyle yürümez, gereği neyse Türkiye olarak da biz bunu yaparız. Hollanda’da yerlerde sürüklenen o benim Hüseyin Kurt kardeşimin hesabını soracağız” ifadelerini kullandı.