Akü hırsızları yakalandı

3 3
13 March 2018 | İzlenme: 44 | Kategori: Yaşam

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Arnavutköy'de bir akaryakıt istasyonundan lüks kiralık araçla jeneratör aküsü çalan hırsızları yakaladı. Akünün yaklaşık piyasa değerinin 40 bin TL olduğu öğrenilirken hırsızlık anları güvenlik kameralarına yansıdı. İstanbul il Jandarma Komutanlığı ekipleri, Arnavutköy Boyalık Mahallesinde bulunan bir akaryakıt istasyonundan piyasa değeri 40 bin TL olan jeneratör aküsünün çalındığı bilgisini aldı. Olay yerini inceleyen jandarma ekipleri, şüphelilerinin akaryakıt istasyonuna lüks araçla gelerek çevrede bir süre keşif yaptığını belirledi. Hırsızların aküyü 10 dakika kadar kısa bir sürede çaldığı tespit edildi.

İlk sözleri “Siz bizi nasıl buldunuz" oldu Şüphelileri takibe alan jandarma ekipleri, yaptıkları araştırmalar neticesinde şüphelilere ait Beyoğlu’ndaki ikamet adreslerine baskın düzenledi. Baskında S.A. ve C.G. kıskıvrak yakalandı. Jandarma ekiplerini karşılarında gören şahısların ilk sözü “Bizi nasıl buldunuz?” oldu.

Akaryakıt istasyonu sahibi ise, akülerin, elektrik kesintilerinde pompaların çalışmasını sağladığını, pompalar çalışmazsa hem işyerinin maddi manevi zarara uğrayacağını hem de benzin alamayan vatandaşların mağduriyet yaşayacağını ifade etti. Aküleri çalan S.A. ve C.G., çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.