Bakan Albayrak'tan flaş açıklama

0 0
21 March 2019 | İzlenme: 135 | Kategori: Haberler

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Eyüpsultan'da esnafları ziyaret etti. Bakan Albayrak, geçmişte belediyelerin imkanlarını terör örgütlerine destek vermek amaçlı kullanan partiler ve başkanlar olduğunu ifade ederek, beka seçimi kelimesinin bu yüzden önemli olduğunu söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Hizmet siyasetinde marka olmuş, Cumhurbaşkanımızın Büyükşehir Belediyede başkanlığı ile başlayan süreçte bugün yeni bir tarih var. Söz verdiği ölçüde söz verdiklerinin de arkasında durarak siyaset çizgisi izleyen AK Parti çok büyük başarılara imza attı. Bugün inşallah Eyüpte 31 Marttan sonra Deniz Köken ile bir üst lige daha çıkaracak hizmetle inşallah yeni bir döneme daha başlayacağız. Şimdi sağda solda görüyorsunuz onu yapacağız, bunu yapacağız diyenler Adaylardan birinin videosu geldi bana geçen gün. Şunu yapacağız, bunu yapacağız diyor. Bu isim 2014te de adaydı. Baktık ne vaat etmiş ve ne kadar yapmış? 37 tane vaatlerin 35'i yalan olmuş bir siyasi profilden bahsediyoruz. Hizmet siyasetinde marka olmuş bu siyasi hareket inşallah Eyüpe İstanbula hizmet etmeye devam edecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin beka seçimi olarak yerel seçimi vurgulamasına parantez açan Bakan Albayrak, "Özellikle bu yerel seçimlerin altını çiziyorlar. Bir belediye başkanı seçmenin bekayla ne alakası var? deyince, son yıllarda bu ülkede belediye başkanlığı koltuğuna oturduğunda devletin verdiği imkanları, bu finansmanı, ekipmanı terör örgütlerine, dağa, yakıp yıkmaya tahsis eden belediyeler oldu. O zaman belediye başkanı çok basit bir şey değil. Dikkatli olmak lazım seçerken" ifadelerini kullandı.

Etiketler : video, izle