Bakanlar Trabzon Günleri etkinliğine katıldı

0 0
18 April 2019 | İzlenme: 175 | Kategori: Haberler

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sanayi ve  Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Trabzon Günleri" etkinliğine katıldı.Albayrak, Atatürk Kültür Merkezi'ndeki organizasyonda, "gönülden  hissettiği" bir programda yer aldığını söyledi.

Bakan Albayrak, "Bugün Ankara'da olsak da kapıdan içeri girdiğimizde  gerek insan olarak sahip olunan o enerjiye muhatap olmak gerek etraftaki  resimler, stantlardaki Trabzon'u ve şehrin kültürünü yansıtmak için ortaya  konulan değerlerle hakikaten bugün burası bize Trabzon olmuş." dedi.

Trabzon Günleri'ni düzenleyenlere teşekkür eden Albayrak, "Etkinlik,  ilklerin şehri olan Trabzon'un Türkiye'nin diğer illerine öncülük etmesi  hasebiyle önemli." diye konuştu.

Diğer illerin de kültür ve değerlerini anlatmak için benzer  faaliyetler yapmaya başladıklarını dile getiren Albayrak, ülkenin dört bir  yanında benzeri etkinliklerle Trabzon'un sıcaklığının, samimiyetinin, maddi,  manevi, kültürel ve gastronomik değerlerinin tanıtılmasından duyduğu memnuniyeti  ifade etti.

Albayrak, tüm Ankaralıları, "Trabzon'u yaşamaları, anlamaları ve  güzelliklerinden faydalanmaları" için 4 gün sürecek etkinliğe davet e