Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kaşıkçı' açıklaması

0 0
24 February 2019 | İzlenme: 66 | Kategori: Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN TÜRK-Kanal D ortak yayınına konuk oldu.

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat ve Posta Gazetesi Ankara Temsilcisi Hakan Çelik soruyor, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CNN TÜRK-Kanal D ortak yayınında yanıtladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Suudi Arabistanlı gazeteci 'Cemal Kaşıkçı' ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte Erdoğan'nın 'Kaşıkçı cinayeti' ile ilgili yaptığı açıklamalar;

Bir devlet ya da liderler adalet üzerinde ayakta dururlar. Biz adaleti savunmaya devam edeceğiz. Çünkü adalet mülkün esasıdır. Gelinen noktada Cemal Kaşıkçı cinayetini örtbas etmek yok saymak mümkün değildir. Biz bunu başta Suudi Arabistan'ın yetkilileri olmak üzere hepsine dinlettik. Bunu biz yani özellikle Kral Selman ile de görüştük, veliaht prensle de bunu görüştük. Fakat bir netice alamadık. Şimdi ortada bir defa şöyle bir durum var. İki tane uçakla buraya gelen 15 kişi, bu işi icra edenler... Burada ortak bir eylem var. Burada ortak eylemin talimatını veren kim? Bu da belli. Hatta Dışişleri Bakanları o çok daha ileri gitti. Yerli işbirlikçiyle beraber bunu yaptık dedi.

Cemal Kaşıkçı arkadan çıkıyor, nişanlısını almadan gidiyor. Ben kesmeyi çok iyi bilirim diyen bir ahlaksız bir adi var burada. Meğerse bu adli tıp mensubuymuş. Başlarındaki lider konumundaki isimler belli ve bu isimler ortada olduğuna göre bunu şimdi veliaht prens bilmeyecek de kim bilecek? Talimatı veren belli. Bunu Amerika'dan gelen heyet kararı adeta kendi aralarında vermiş durumdalar. Ama konuşmuyorlar, konuşamıyorlar. Herkese bunları dinlettik. Biz ortadayız, her şeyimizle bunları söylüyoruz.