Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Hollanda'da

0 0
11 April 2019 | İzlenme: 472 | Kategori: Haberler

Bakan Çavuşoğlu, Hollanda'daki temasları kapsamında Amsterdam'da bir  otelde Türk ve Hollandalı iş adamları ile bir araya geldi.

Hollanda Sanayici ve İşverenler Birliği (VNO-NCW) tarafından organize  edilen toplantıya, Hollanda Dışişleri Bakanı Stef Blok, Türkiye'nin Lahey  Büyükelçisi Şaban Dişli, Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Marjanne De Kwaasteniet,  Doğuş Holding, Garanti Bankası, Rönesans temsilcileri ile Türk ve Hollandalı iş  adamları katıldı.

Bakan Çavuşoğlu, Türkiye genelindeki ekonomik ve ticari gelişmeler  hakkında etkileşim ve konuşmaların yapıldığı toplantıda, Türk ekonomisi ve son  açıklanan Yeni Ekonomik Program hakkında bilgi verdi.

Toplantı öncesi Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Hollanda  yöneticileri ile bir araya gelen Çavuşoğlu, perşembe günü Türkiye-Wittenburg  Konferansı kapsamında gerçekleştirilecek Türkiye-Hollanda 7. Konferansı'na  katılacak. Çavuşoğlu, Hollandalı mevkidaşı Blok ile yapacağı ikili görüşmeden  sonra ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Basın toplantısının ardından Türkiye'nin Amsterdam Başkonsolosluğunun  resmi açılışına katılacak olan Çavuşoğlu, açılışın ardından Türk sivil toplum  kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelecek.