Felçle sonuçlanan koca dehşeti davasına devam edildi

3 3
14 Eylül 2017 | İzlenme: 50 | Kategori: Yaşam

stanbul Gaziosmanpaşa’da geçtiğimiz yıl, tartıştığı eşi Handan Aşkın’a ateş ederek felç olmasına neden olan Emre Aşkın’ın yargılandığı dava sonrası taraflar arasında gerginlik yaşandı. Adliye önünde tekerlekli sandalyede açıklama yapan Handan Aşkın ve eşinin ailesi arasında çıkan tartışmayı güvenlik güçleri ayırdı. Gaziosmanpaşa’da tartıştığı eşi Handan Aşkın ve kayınbiraderi Sedat Sevin’e ateş ederek, eşinin felç olmasına neden olan Emre Aşkın’ın yargılanmasına devam edildi.

İstanbul 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Emre Aşkın cezaevinden getirilirken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı adına bir avukat da salonda hazır bulundu. Duruşmanın başlamasıyla birlikte 2 kişi tanık olarak dinlendi.

Olay günü temizliğe gittiğini ancak bir münakaşa duyması üzerine arkasına baktığını söyleyen tanık Handan Temel,"Olay günü temizliğe gidiyordum. Bir münakaşa oldu döndüm arkamı baktım Handan ve Emre tartışıyorlardı. Sonra Emre silahı ateşleyince dondum kaldım. Rast gele ateşledi. Handan ‘Şerefsizler o çocuk senden değil’ diye bağırıyordu. Emre ‘Çocuklarımız var, barışalım’ diye söylüyordu” dedi.

Tanık Volkan Aykutli ise sanık Emre Aşkın'ın sürekli olarak kayınbiraderi tarafından tehdit edildiğini söyleyerek, "Emre sürekli kardeşi tarafından tehdit ediliyordu. Olay günü sanık benim yanımdaydı. Ev dolaplarını sökmemi istedi. Eşi Handan aradı, telefonda tartışmaya başladılar. Handan’ın kardeşi de Emre’yi tehdit ediyordu. Emre’yi kendi evlerine çağırdılar. Handanlar eşyaları almak istedi, aralarında tartışma çıkmış” diye konuştu. Tanık beyanlarına karşın ifadesi sorulan sanık Emre Aşkın, tahliyesini talep ederek, “Böyle bir olay olduğu için üzgünüm, mağdurum” şeklinde konuştu.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığın neden olduğu yaralamanın öldürücü nitelikte olup olmadığı konusunda rapor istenmesine hükmetti. Ayrıca sanığın, işlediği suçun anlam ve sonuçlarını algılayıp