FETÖ’nün mahrem imamı adliyeye sevk edildi

0 0
23 January 2018 | İzlenme: 33 | Kategori: Haberler

Bolu 2’nci Komando Tugay Komutanlığı'nda görevli FETÖ şüphelisi askerlerin mahrem imamı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan öğretmen H.S. adliyeye sevk edildi. Edinilen bilgiye göre, Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında Bolu merkezli Diyarbakır, Hakkari, Kırşehir, İstanbul, Kocaeli illeri ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından haklarında yakalama kararı çıkarılan mahrem imam H.S. ve 13’ü daha önce Bolu 2’inci Komando Tugay Komutanlığı’nda görevli 15 asker hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Ekiplerin yaptıkları operasyonda gözaltına alınan ve dün adliyeye sevk edilen 14 askerden 3’ü tutuklanırken 11’i ise etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Üçüncü kez adliyede Daha önce 2 kez adliyeye sevk edilen ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenilen askerlerden sorumlu mahrem imam öğretmen H.S. de, bugün öğle saatlerinde emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Gözaltına alınan bir muvazzaf yüzbaşının ise emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Etiketler : video, bolu, izle, FETÖ, mahrem imam