Fransa'da terör saldırısı!

1 0
21 Nisan 2017 | İzlenme: 423 | Kategori: Dünya

Fransa ve dünya, cumhurbaşkanlığı seçimlerine 58 saat kala yapılan terör saldırısıyla sarsıldı. Günün ağarmasıyla, ünlü Champs Elysees Bulvarı'nda terörün izleri daha net görüldü.

Gece boyunca birçok adrese baskın yapan Fransız polisi, saldırıda rol olan ikinci şüpheliyi arıyor. Bu sabah saldırganın ailesinden üç kişi gözaltına alındı.

Terör örgütü IŞİD, polislere Kalaşnikofla ateş açılan saldırıyı üstlenerek teröristin kimliğini duyurdu. Fransız televizyonları ise, saldırganın 39 yaşında ve Fransa vatandaşı olduğunu izleyicilerine aktardı. Sosyal medya üzerinden de saldırıya başlayan terör örgütü IŞİD, Fransızları kendi ülkelerine karşı saldırıya çağıran yüzlerce video yayınladı.

Saldırı anını gösteren video kayıtları sosyal medyada paylaşıldı. Olay yerinde çekilen fotoğraflarda ise, onlarca boş mermi kovanı bulunuyor.

Saldırı dünyaca ünlü bulvarda büyük paniğe yol açtı, görgü tanıkları insanların korkuyla sığınacak bir yer bulmak kaçıştıklarını aktardı. Bölgedeki bir restoran sahibi, "Müşterilerimizi bodruma saklamak zorunda kaldık" diyerek yaşananları anlattı.