Hortum seraları böyle vurdu

0 0
04 March 2019 | İzlenme: 471 | Kategori: Haberler

Mersin'in Tarsus ilçesinde akşam saatlerinde etkili olan fırtına ve  beraberindeki hortum, seralarda hasara yol açtı. Seraları vuran hortum anı cep  telefonu ile görüntülenirken, üreticilerin yaşadığı panik ise dikkat çekti.

Her yıl aşırı yağışların yol açtığı su baskınlarıyla gündeme gelen Tarsus'un Kulak köyündeki ekili alanları bu kez fırtına ve hortum vurdu. Bugün akşam saatlerinde Mersin  ve çevresinde etkili olan olumsuz hava şartları, yağışların yanı sıra bazı bölgelerde şiddetli fırtına şeklinde devam etti. Tarsus'un Kulak köyündeki seralar da fırtınadan  olumsuz etkilenen bölgeler arasında yer aldı. Fırtına ve beraberinde hortum, seralarda büyük zarara yol açtı.

Seraları vuran hortum anı, vatandaşlar tarafından cep telefonu ile görüntülenirken,  görüntüleri çeken üreticilerin yaşadığı korku ve panik görüntüdeki seslere yansıdı.

Öte yandan aşırı yağışlardan dolayı Tarsus-Çamlıyayla yolunda da toprak kayması  meydana geldiği bildirildi. Heyelanın oluştuğu bölge trafik levhalarıyla işaretlenerek araç  sürücüleri uyarıldı.