İntihar girişiminde bulunan kadını komşuları kurtardı

0 0
02 May 2018 | İzlenme: 68 | Kategori: Yaşam

Pendik sağır ve dilsiz olduğu öğrenilen bir çocuk annesi kadın 5. Katta cama çıkarak intihar girişiminde bulundu. Mahalle sakini iki kişi tarafından kurtarılan kadın sağlık ekiplerine teslim edildi. Olay, saat 11.00 sıralarından Pendik Fevziçakmak Mahallesi Yener Sokak’ta bulunan bir binada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sağır ve dilsiz olduğu öğrenilen bir çocuk annesi kadın henüz bilinmeyen bir nedenle 5. kattaki evinin mutfak penceresine çıkarak intihar girişiminde bulundu. Kadının pencerede bulunduğu gören vatandaşlar durumu polis, sağlık ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede bulunan vatandaşları uzaklaştırırken, itfaiye ekipleri ise kadının atlama ihtimaline karşın şişme yatak açarak önlem aldı. itfaiye ekiplerini gören kadının panikleyerek camdan sarkması korku dolu anlara neden oldu.

Mahalle sakini iki kişi intihara kalkışan kadını kurtardı Kadının intihar girişiminde mahalle sakini 2 kişi itfaiye ekiplerinin merdivenle çıkmaya çalıştığı sırada yaşanan kargaşadan yararlanarak balyozla kapıyı kırıp eve girdi. Sessiz bir şekilde kadının yanına yaklaşan komşuları kadını pencereden alarak içeriye çekti. Son anda düşmekten kurtardığı kadını sırtına alan bir kişi aşağıya indirerek sağlık ekiplerine teslim etti. Sağlık görevlilerinin yaptığı ilk müdahale sonrası kadın Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

İntihara kalkışan komşusunu cep telefonuyla kaydetti Sağır ve dilsiz olduğu görülen kadının intihar girişimi mahallede paniğe neden oldu. Panik sırasında bütün vatandaşlar kadını ikna etmeye çalışırken, bazı apartman sakinleri ise balkona çıkarak olayı cep telefonuyla kaydetti.