İstanbul’da nefes kesen kurtarma operasyonu kamerada

0 0
29 August 2018 | İzlenme: 175 | Kategori: Haberler

Libya’dan İstanbul’a kuzeniyle birlikte tatile gelerek otele yerleşen üniversite öğrencisi genç, Esenyurt’ta gittiği bir kadının evinde 3 kişi tarafından kaçırıldı. Kuzeninin ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri, baskın yaptığı bodrum katta genci ihbardan 5 saat sonra kurtararak şahısları da yakaladı. O anlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı. Olay, geçtiğimiz Pazar günü akşam saatlerinde Esenyurt’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Libya uyruklu Yaseen Muhamed Nasır Algeharari (22), kuzeni Jamal Ab Abdurrazak Altabouni (22) ile beraber tatil yapmak için uçakla geçtiğimiz cuma günü İstanbul’a geldi. Atatürk Havalimanı'na inen Algeharari ve kuzeni Şişli Osmanbey’deki otele giderek yerleşti. Birkaç gün kalıp Antalya’ya gitmeyi planlayan Algeharari’yi Libyadan telefon ile arayan akrabası, Esenyurt’ta bir kız arkadaşının olduğunu söyleyerek onunla görüşmesini söyledi.

Kızla görüşmeye gittiği evre kaçırıldı Bunun üzerine genç, Tunus uyruklu Rava isimli kadını arayarak dışarıda buluşma gerçekleştirdi. İkili ardından kadının evine gitti. Gençten bir süre haber gelmemesi üzerine onu arayan Altabouini telefonda görüştü. Genç kuzenine, “Kızla buluştum, problem yok bu akşam otele gelmeyeceğim, onun evinde kalacağım” diyerek telefonu kapattı. Genç buradan kimliği belirsiz şahıslar tarafından elleri, ayakları ve gözleri bağlanarak kaçırıldı.

100 bin lira fidye istediler Kuzeninden uzun süre haber alamayan Altabouni’yi bir süre sonra kaçıran şahıslar arayarak, kuzenini bırakması için 100 bin lira fidye istedi. Bunu üzerine gencin kuzeni Aksaray Polis Merkezine giderek durumu polis ekiplerine bildirdi. Konuyu devralan Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği Rehine Kurtarma ve Müzakere timi olayla ilgili çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar sonucunda dolaylı müzakere sonucunda kuzen, şahısları arayarak 20 bin lira olduğunu 80 bin liranın ise Libya’dan geleceğini söyledi. Buluşma adresi olarak Esenyurt Fatih Mahallesi’ni veren