Muğla'da maden sahasında heyelan

0 0
19 February 2019 | İzlenme: 467 | Kategori: Haberler

Muğla Valisi Esengül Civelek, Milas ilçesinde açık maden  sahasında kaya altında kalan üçüncü işçinin de arama kurtarma ekiplerince cansız bedenine ulaşıldığını söyledi.

Civelek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Milas ilçesinde açık maden  sahasında meydana gelen heyelanda kaya parçaları altında kalan işçilerden daha  önce birinin cesedinin çıkarıldığını, bir işçinin ise cesedine ulaşıldığını  hatırlattı.

Civelek, şunları kaydetti:

"Milas ilçesi Sarıkaya mevkisinde açık arazide faaliyet gösteren  feldispat maden sahasında kaya düşmesi sonucunda kayanın altında kalan işçilerin  kurtarılması için sürdürülen çalışmalarda kaya altında kalan üçüncü işçinin de  arama kurtarma ekiplerince cansız bedenine ulaşıldı. Her iki işçinin de kaya  altından çıkarılması için bölgedeki çalışmalar devam etmekte."

Olay

Maden sahasındaki iki iş makinesi ve iki kamyonun çalışması sırasında,  işçiler Şükrü Otlak, Servet Çapacıoğlu ve Engin Tutuk dağdan kopan kaya  parçalarının altında kalmış, bir işçinin cansız bedenine ulaşılmış, yaralı  kurtarılan işçi Tayfun Akıncı tedavisinin ardından taburcu edilmişti.

Milas Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili üç savcı görevlendirmiş,  Denizli İl Jandarma Komutanlığından helikopterle bölgeye getirilen bir arama  kurtarma köpeği ve iki uzman jandarma da çalışmalara destek vermeye  başlamıştı.