Türkçe öğretmenine kaçak elektronik sigara baskını

1 1
25 December 2018 | İzlenme: 1,820 | Kategori: Haberler

Ankara'da Türkçe öğretmeni C.Y., yurt dışından getirdiği kaçak elekronik sigaraları sosyal medya hesapları üzerinde satışa sunduğunun tespit edilmesi üzerine gözaltına alındı.

Kaçak elektronik sigaraların satış işlemlerini de internet üzerinden gerçekleştirdiği belirlenen şüphelinin yapılan baskında çok sayıda elektronik sigara, elektronik sigara aksesuarları, yedek parçaları ve bunlara ait yüklü miktarda likit ele geçirildi. Şüphelinin ifadesinde, "Kayınvalidem ve kayınbiraderime yapıyordum. Onlar için aldım" dediği öğrenildi.

Ankara Emniyeti Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda yurt dışından getirdikleri kaçak elekronik sigaraları twitter ve facebook hesapları üzerinden satışa sunan C.Y. gözaltına alındı. Kaçak sigara satışları için facebook üzerinde grup bile oluşturduğu belirlenen C.Y.'nin satış işlemlerini de internet üzerinden yaptığı belirlendi.

Türkçe öğretmeni olduğu belirtilen C.Y.'nin kaçak elektronik sigara ve parçalarını anlaştıkları kargo şirketleri yoluyla gönderdiği ortaya çıktı.