Üsküdar’daki bu timsahlar ayda 50 kilo tavuk yiyor

3 3
12 Ağustos 2017 | İzlenme: 155 | Kategori: Yaşam

Üsküdar’daki bir alışveriş merkezinin akvaryumunda bulunan metrelerce büyüklükteki timsahların beslenme anı, çocuklar kadar büyükler tarafından da ilgi ile izlendi. Akvaryumun Genel Müdürü Gülnür İnkaya, “Ayda aşağı yukarı 50 kilo besin tüketiyorlar. Besinleri tavuk ağırlıklı besleniyorlar şuanda ama antrikot da yiyorlar” dedi. Bir alışveriş merkezinin akvaryumunda bulunan timsahlar, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Çocuklar kadar büyükler tarafından da izlenen timsahların beslenmeleri ise görevliler tarafından güvenlik önlemi alındıktan sonra gerçekleştiriliyor. Timsahların bulunduğu havuza düşmemek için kendilerini bağlayarak havuzun kenarında ilerleyen görevliler, hazırladıkları tavuğu timsaha uzatıyor ve timsahın almasını bekliyor. Özellikle timsahların beslenme saatini bekleyen çocuklar ise bu anı büyük bir heyecanla izliyor.

Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi Genel Müdürü Gülnur İnkaya, “Biz 28 Nisan’da kapılarımızı açtık. Ve Türkiye’de ilk defa olan canlıları burada görüyor ziyaretçilerimiz. Tabi bunlar arasında en çok ilgiyi çeken de sizin de biraz önce beslenmesine şahit olduğunuz timsahlarımız. Bir tanesi erkek olan kral timsah dediğimiz bizim, 5 metre boyunda, 750 kilo ağırlığında ve 30 yaşında olduğu tahmin ediliyor. Diğeri de 3 buçuk metre civarında olup, o da dişi. Aşağı yukarı 45 yaşlarında olduğu tahmin ediliyor” şeklinde konuştu.

“Ayda 50 kilo besin tüketiyorlar” Timsahların boyutları kadar çok yemek yemediğini hatırlatan İnkaya, “Ayda aşağı yukarı 50 kilo besin tüketiyorlar. Besinleri tavuk ağırlıklı besleniyorlar şuanda ama antrikot da yiyorlar. Günde biz iki besleme seansı yapıyoruz, hem dişiyi hem de erkeği” diye konuştu.

Timsahlara vatandaşların çok büyük bir ilgi gösterdiğini belirten İnkaya, “Çocukların ilgisi tabi çok müthiş. Çocukların böyle bir canlı ile burun buruna gelmesi normalde çok olası bir şey değil. Tabi çok etkileniyorlar. Büyüklüğüne inanamıyorlar. Yetişkin ziya

YORUMLAR
(0)
daha fazla yorum