Vücudu ve yüzü yanan Yağmur yardım bekliyor

0 0
15 April 2019 | İzlenme: 986 | Kategori: Yaşam

ZONGULDAK'ta, 4 yaşındayken kibritle oynarken elbisesinin tutuşması sonucu vücudunun yüzde 80'i yanan ve doktorların 'Yaşaması mucize' dediği Yağmur Koçaklı (13), tedavisi için destek bekliyor. Fiziksel görüntüsü nedeniyle dışarı bile çıkmak istemediğini anlatan Yağmur, Ben farklı olmak istemiyorum, özgür olmak istiyorum. Estetik ameliyatı olmak için destek bekliyorum. Parka bile çocuklar yokken gidiyorum. Benim sesimi duyun dedi.

Mithatpaşa Mahallesi'nde yaşayan ev kadını Dilek Koçaklı (33) ile asgari ücretle toptancıda çalışan Barış Koçaklı'nın (31) dört çocuğundan biri olan Yağmur Koçaklı, 9 yıl önce, 4 yaşındayken arkadaşlarıyla oyun oynadığı sırada yerde bulduğu kibriti yaktı. Üzerindeki naylon ve pamuktan olan elbisesi bir anda tutuşan Yağmur'un yüzü, göğüs ve karın bölgesi, sol kol ve bacağı yandı. Vücudunun yüzde 80'inde yanık oluşan Yağmur, doktorların 'Yaşamaz' demesine rağmen hayata tutunmayı başardı.

Bugüne kadar 30'a yakın ameliyat geçiren Yağmur Koçaklı, fiziksel görüntüsü nedeniyle zor günler geçiriyor. Yağmur, özellikle yüzündeki yanık izlerinin giderilmesini istediğini söyledi. Ortaokul 7'nci sınıf öğrencisi olduğunu, ancak okula gitmek istemediğini belirten Yağmur, Bazen utanıyorum kendimden. Parka bile çocuklar yokken gidiyorum. Kimse yokken kendim geliyorum. Arkadaşlarımla fotoğrafta çektirmek istemiyorum. Onlarla gezemiyorum. Yardım istiyorum. Zor günler geçiriyorum. Evden de çıkmak istemiyorum. Ben farklı olmak istemiyorum. Ben diğer çocuklar gibi olmak istiyorum. Özgür olmak istiyorum. Eğlenip gezmek istiyorum dedi.

ANNESİ CUMHURBAŞKANINDAN YARDIM İSTEDİ

Anne Dilek Koçaklı, kızının tedavisi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istedi. Kızının 3 ay yoğun bakımda yattıktan sonra hayata tutunduğunu belirten Koçaklı, şöyle konuştu Kızım çok zor günler geçirdi. Birçok ameliyat geçirdi. Başka yerden alınan dokular yanan kısımlara konuldu. Maddi durumumuz çok iyi değil.

Etiketler : video, yağmur, yardım, yanık, izle