Yıldırım, okul arkadaşları ve öğretmenleriyle buluştu

0 0
04 February 2019 | İzlenme: 424 | Kategori: Haberler

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye  Başkanı Adayı Binali Yıldırım, öğrenim gördüğü Piri Reis Ortaokulu, Kasımpaşa  Lisesi'ndeki 75 arkadaşı ve öğretmenleriyle bir araya geldi.

Yıldırım'ın seçim ofisi tarafından yapılan açıklamaya göre,  Beşiktaş'taki bir otelde gerçekleşen buluşmada konuşan Yıldırım, "Hayatımızın en  güzel yıllarını birlikte geçirdik. Hayata birlikte hazırlandık, birlikte hayal  kurduk. Dostlar arasında propaganda olmaz, şunu bilin ki en büyük mutluluğum o  hayalleri şimdi gerçekleştiriyor olmak." dedi.

Zaman zaman "Lise yıllarındaki Binali" olmak istediğini ifade eden  Yıldırım, "O yıllardaki Binali'ye büyüdüğünde millete hizmetin her kademesinde  bulunacağını söylemek isterdim. Çok önemli bir göreve talip olduk. İstanbul  Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için yola çıkarken en büyük güvencemiz  yüce Rabbim ve İstanbulların desteği. Ortak değerimiz olan bu şehirde ele  alınması gereken birçok konu var. Bunların başında trafik ve ulaşım geliyor.  Türkiye'nin altyapısını liderimiz Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde çözdük.  Göreve ilk başladığımızda Türkiye, 194 ülke arasında altyapı gelişmişliği  açısından 39. sıradaydı şimdi 9. sıraya yükseldik. Artık ilk 10 arasındayız.  Türkiye'de gösterdiğimiz vizyon ve çalışmanın aynısını şimdi İstanbul içinde  göstereceğiz." diye konuştu.