Mustafa Erdoğan

 • İsim
  : Mustafa
 • Soyad
  : Erdoğan
 • Mesleği
  : Organizatör
 • Doğum Tarihi
  : 1965
  1965-01-01
 • Uyruğu
  : Türkiye
BİYOGRAFİSİ

 Anadolu Ateşi adlı dans grubunun genel sanat yönetmenidir. Hakkarili olup Kürt Pinyanişi Aşiretine mensuptur.1965 yılında Hakkari’de doğan Erdoğan, Hacettepe Üniversitesi’nde felsefe, Gazi Üniversitesi’nde kamu yönetimi eğitimi almıştır. Yılmaz Erdoğan'ın abisidir.
Mustafa Erdoğan, üniversite yıllarında ve öncesinde halk danslarıyla yakından ilgilenmiş ve çalıştığı topluluklarla birlikte yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirilen festival ve yarışmalarda birçok ödül almıştır.
Gülben Ergen ile 5 Eylül 2004'te evlenmiş ve çift, 18 Ocak 2007 günü Atlas adında bir erkek çocuğuna sahip olmuştur. Ardından 2009 yılında da çiftin ikiz bebekleri dünyaya gelmiştir.
Çalışmaları
 
1985 yılında Gazi Üniversitesi Halk Dansları Topluluğu'nu kurarak, Edirne, Kırklareli, Artvin, Van, Bitlis, Hakkari, Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır, Muğla, Aydın yöre dansları üzerine gruplar hazırlamış ve yarışmalara katılmıştır.
1997 yılında Bilkent Üniversitesi’ndeki halk oyunları üzerine yaptığı çalışmalar "Sultans of the Dance"’in ilk adımları olmuştur.
1997-2000 Anadolu halk dansları adımları üzerine, derleme ve koreografik çalışmalar yapmış ve konuyla ilgili araştırmaları çeşitli yayın organlarında yer almıştır.
Aynı dönemde koreograf olarak İstanbul-Gül Düşündürü Tiyatrosu ve Beşiktaş Kültür Merkezi'nde görev almıştır.
Halk oyunlarına olan ilgisi giderek artınca, özel kuruluşların ancak kurumsallaşma ile yaşayabileceğine inanan Mustafa Erdoğan bunları bir merkezden yönlendirmek ve en iyi eğitimi verebilmek için 1999 yılında Türkiye'nin ilk özel ve büyük dans topluluğu olan SULTANS OF THE DANCE’ı kurmuştur. Bu grubun adı daha sonra Anadolu Ateşi'ne çevrilmiştir.
Gazetecilik çalışmaları
 
Çağdaş Gazeteciler Derneği - Genel Sekreter Yardımcısı
Ozgur Gundem gazetesi - Ankara Temsilcisi
Söz Dergisi - Ankara Temsilcisi
Turkish Daily News Gazetesi - Siyasi parti muhabirliği, serbest gezi yazarlığı


Mustafa Erdoğan biyografisi

Mustafa Erdoğan kimdir?

Mustafa Erdoğan 1965 tarihinde doğmuş olup Organizatör olarak görev yapmaktadır.

Mustafa Erdoğan kaç yaşındadır?

Mustafa Erdoğan 1965 tarihinde doğmuş olup 53 yaşındadır.

Mustafa Erdoğan ne iş yapar?

Mustafa Erdoğan Organizatör olarak görev yapmaktadır.

Mustafa Erdoğan nerelidir?

Mustafa Erdoğan Türkiye vatandaşıdır.

En Çok Konuşulan Haberler
  ©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.