Neden birçok akrep burcu moda sektöründe çalışıyor?

Burcunuz, moda sektöründe kariyer yapmaya uygun mu? Kulağa saçma geliyor olabilir ama elimizde o kadar çok örnek var ki şaşıracaksınız: Anna Wintour, Calvin Klein, Zac Posen, Emilio Pucci, Alexa Chung, Isabella Blow, Daphne Guinness, Chloe Sevigny, Lauren Hutton, Jean Shrimpton ve Helmut Newton akrep burcu olup da moda sektöründe olağanüstü kariyer yapan isimlerden sadece birkaçı. Kimi editör, kimi tasarımcı, kimi fotoğrafçı, kimiyse stil ikonu. Hepsi başarılı, güçlü ve ikonik isimler. Peki akrep burcu ve moda
Neden birçok akrep burcu moda sektöründe çalışıyor?

Kasım, akreplerin ayı... Ve birçok akrep burcu, moda sektöründe kariyer yapmış durumda. Bu sadece benim değil, astrolog Susan Miller'ın da ilgisini çekmiş ve zamanında Elle dergisi için "Akrep burcu ve moda ilişkisi" üzerine bir yazı kaleme almış. 

Susan Miller'a göre bunun en önemli sebebi, akreplerin sadece olağanüstü bir kariyer sezisine sahip olması değil, iş hayatlarını sanatla birleştirebilme kabiliyetleri: "Akrepler çalıştıkları sektörde hangi yaratıcı fikirlerin daha çok satacağını önceden sezinleyebilirler. Örneğin Vogue dergisiyle özdeşleşen genel yayın yönetmeni Anna Wintour da böyledir. Başak burçları aşırı titiz ve mükemmelliyetçi olmalarına rağmen akrepler kadar gerçeklerle yüzleşemezler. Plüto gezegeni akreplere enerjilerini direkt olarak projeye yönlendirmeleri gerektiğini öğretir. Akrepler mükemmel araştırmacılardır, önlerine çıkan her bilgiyi araştırır, kazıp en derinine inerler."

 


İngiliz kadın sunucu ve model Alexa Chung, akrep burcu.

 

Özetle akrep burçları insanlara ulaşabilecek harika ürünler keşfetmekte bir numara! "Bir akrep burcu, hedef kitlesine ulaşamayacak bir şeyi asla yaratmaz. İnsanların neleri satın alacağını, nelerden hoşlanacağını bilir ve ona göre ürünler çıkarır. Akreplerin gizli tuttukları birçok iş stratejisi vardır. Moda sektöründe olanlar büyük bir ürün piyasaya sürmeden önce muhtemelen birçok tasarımcıyla görüşür, konuşur. Çok başarılı olmalarının bir diğer sebebi de budur. Fikir alışverişi..." 

Susan Miller'ın kendi editörü Robbie Myers da bir akrep burcu. Onu örnek göstererek şunları söylüyor yazısında: "Oldukça hanımefendi bir kadındır. Her akrepte bulunan harika ikilik onda da var. Hem çok seksi hem de bir lady gibidir. Ona bakınca Brigitte Bardot'un güzelliğini ve Mensa'nın zekasını bir arada görüyorum. Kafam pin pong topu gibi ileri geri gidip geliyor. Bu bir insanda nasıl olur? Gerçek bir gizem!"

 


Moda fotoğrafçısı Peter Lindbergh de akrep burcu.

 

Moda sektöründeki bazı akrep burçlarının (Anna Wintour, Kelly Cutrone gibi) bazı kötü özelliklerine de eğiliyor Susan Miller. Malum; kendileri her zaman pek de dost canlısı ve iyi niyetli olmuyorlar! Öfkeli ve manipülatif çıkışlarıyla da biliniyorlar. Susan buna inanmıyor pek: "Kariyer basamaklarında tırmandıkça vamp insanlarla karşılaşır ve onlarla çalışmakta zorlanırız. Mükemmeliyetçilerle çalışmak zordur ama emin olun çok şey başarır ve hayatlarımızı değiştirirler." E iyi madem!

İş hayatındaki akreplerin nasıl insanlar olduklarını öğrendik, peki ama neden hepsi çok şık oluyor? Susan'a göre, iyi stil, incelik ve şıklığı kendine uydurmak anlamına geliyor: "Bir akrep burcu kendisine uyan doğru stili bulmakta zorlanmaz. Akrepler su grubudur; dolayısıyla son derece sezgiseldirler ve çok trend görünebilirler. Şıklık veya bir başka nedenle her daim dikkat çekmek isterler."  

 


Moda tasarımcısı Daphne Guinness de evet bildiniz, bir akrep!

 

Susan Miller yeri gelmişken 2018'de akrep burçlarını neler beklediğini (ve dolayısıyla moda sektörünü neler beklediğini) de anlatıyor. Ufukta işbirlikleri görüyor. "Ekipçe çalışacaklar, ortak girişimler yapacaklar, ittifak kuracaklar. Kitap yazıyor olabilirler, bir promosyon yapıyor olabilirler." İlginç çünkü Akrepler pek de sosyal değillerdir! "Akrepler özgür olmaktan ve kendi istekleri için çalışmaktan hoşlanır, boş yere gevezelik etmezler, hep amaca yönelik davranırlar. Ancak 2018'de Mars (Akrep'nin ikincil yöneticisi) ilişkiler ve sosyal gruplar evine girecek. Akrep burçları, kendileriyle aynı amaca sahip olan kişilerle bir araya gelecek, onlarla kaynaşacak. Kişisel büyümelerinin tadını çıkaracaklar."

Hepimiz tasarımcı işbirliklerine bayılırız. Anlaşılan 2018 yılında bu işbirliklerinden bol bol göreceğiz.

 


Moda editörü Isabella Blow da tam bir akrep.

 

Peki akrep burcu olmak, moda endüstrisinde başarı için şart mı? Açıkçası, bu yoruma çok açık bir önerme (ve bence doğru değil); biraz da astrolojiye inanıp inanmadığınıza bağlı. Akrep burcu olmayıp da moda sektöründe başarılı olan başkaları da var sonuçta Yine de, kişilik özelliklerinin (yani astrolojinin) kariyer seçiminde rol oynadığını kabul etmek lazım...  

Bu makaleye ifade bırak