Nur Bozar Youtuber olarak başarılı olur mu?

Bu Tarz Benim yarışmasının özellikle ilk sezonunu hatırlamayan var mı? Daha sonraları 'isim davası' muhabbetlerinden ötürü mecburen İşte Benim Stilim'e evrilen yarışmanın ilk sezonunda özellikle öyle bir isim vardı ki ortalığı kasıp kavurmuştu. Evet, bu isim Nur Bozar'dı. Yer gök Nur Bozar diye inlemişti ve sonra pat diye hem yarışmadan hem de hayatımızdan çıktı gitti Nur Bozar. Ta ki bu ayın başına kadar...

Nur Bozar Youtuber olarak başarılı olur mu?

Evlendi, anne oldu ve TV ekranlarından uzak bir hayat yaşamaya başladı.

İşte Benim Stilim 'All Star' versiyonunu çekti ancak o yoktu.

Yarışma boyunca "Sen popüler olmak istiyorsun, güzelliğine güveniyorsun, kendini ayrı bir yerde görüyorsun" eleştirilerine maruz kalan Nur Bozar'ın dikbaşlılığı halen daha akıllarda.

Şu ana kadar onun gibi İşte Benim Stilim/Bu Tarz Benim jürisine karşı 'dik'leşen başka bir yarışmacı görmemiştik.

Öyle ki sadece Ayşegül ya da Özlem gibi diğer yarışmacılarla değil programın sunucusu Öykü Serter'le bile gerginlik yaşamıştı Nur Bozar.

İki hafta önce ise Youtube'ta karşımıza çıktı.

Kendi web sayfası olduğunu duyurdu ve bir yandan da bir makyaj videosu ile karşımıza çıktı.

Aylar boyunca "Acaba hangi programda yer alacak?" diye beklenilen Nur Bozar 'marka'laşmayı ve bunu da internet dünyasıyla yapmayı tercih etti.

Nur Bozar, yarışmadan kendi isteğiyle ayrılırken o günkü konuk jüri üyesi Nihat Doğan'la gerginlik yaşamıştı ve Nihat Doğan'ın "Senin gibi pes edenler..." temalı bir konuşmasını dinlemek mecburiyetinde kalmıştı.

 

 

Yarışmanın üzerinden şaka maka 3-4 yıl geçti ve Nur Bozar sanılanın aksine kendini geri planda çekti.

Popülerliğin doruklarında para kazanma odaklı bir hayat seçebilecekken kendine yatırım yapmayı, kendi hayatını yaşamayı öncelikli olarak belirledi, seçti.

Nur Bozar zaman içerisinde dijitalde kendi hedef kitlesini yaratacak.

Youtube'ta paylaştığı ilk video'dan anlayabileceğiniz gibi yarışmayı yok saymıyor, "Evet iyisiyle kötüsüyle böyle bir yarışmada yer aldım" diyor.

Ve bir de üstüne makyaj videosu çekerek "Youtube dünyasında ben de varım. Markalaşmak istiyorum. Ve bu yolda tek başınayım" mesajı veriyor.

Kaybolan ya da yeterince 'marka'laşamayan diğer İşte Benim Stilim/Bu Tarz Benim yarışmacılarına göre daha doğru bir karar vermiş olduğunu düşünüyoruz.

Daha sakin, daha geri uzun vadeli ve daha derinden bir yol.

Hoşgeldin Nur Bozar...

 


twitter.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak