Ozan Tufan gerçekten göbekliyse neden her maçta oynatılıyor?

Sosyal medyada Ozan Tufan'la ilgili geyikler inatla devam ediyor... Futbolcu, Tosic'in eşi 'süper yenge' Jelena Karleusa hakkında attığı 'Tosic'in karısı ne be' tweet'iyle uzun bir süre konuşulmuştu. Ozan Tufan hakkında şimdi de her gün 'göbek' konusunda tartışmalar dönüyor. Peki soruyoruz, Ozan Tufan gerçekten göbekli mi? Eğer göbekliyse neden Fenerbahçe'ye gelen her teknik direktör onu tercih etti?

Ozan Tufan gerçekten göbekliyse neden maçta oynatılıyor?

Ozan Tufan gerçekten göbekliyse neden maçta oynatılıyor?

Sosyal medyada Ozan Tufan'la ilgili her gün 'göbek' konusunda tartışmalar dönüyor. Devamlı göbekli, kilolu olduğuna dair söylentiler çıkarılıyor ve alay konusu ediliyor.

Peki soruyoruz, Ozan Tufan gerçekten göbekli mi? Eğer göbekliyse neden Fenerbahçe'ye gelen her teknik direktör onu tercih etti? Ozan Tufan neden devamlı milli takıma seçiliyor?

Teknik direktörler görmez miydi?

Teknik direktörler görmez miydi?
Ozan Tufan eğer gerçekten kiloluysa, bir sporcunun sahip olmaması gereken bir fiziği varsa bunu çalıştığı teknik direktörler görmez miydi?

Örneğin Fernandao'nun sezon başı 101 kilo geldiği söylendi ve Fernando sezon başından bu yana oynamıyor. Sakatlığından ziyade bu kilo sorunu onun formasından olmasına sebep oldu.

Peki önce Fatih Terim gibi her futbolcusunun koşmasını, mücadele etmesini isteyen bir teknik adam, sonra da futbolcularını türlü fizik analiz testlerine tabi tutan Aykut Kocaman gibi bir teknik adam kilolu bir Ozan Tufan'a şans verir miydi?

Aşağı çekmeyi seviyoruz

Aşağı çekmeyi seviyoruz
Ülkece bir kişiye taktık mı takıyoruz.

Elbette Ozan Tufan'ın da hataları var. Tepkileri üzerine çektiği olaylar oldu. Formsuz olduğu ve gerçekten kötü oynadığı uzun bir dönem oldu.

Ama keşke yalnızca formu ve kötü oyunu eleştirilse... Hatta belki Fenerbahçe'de oynayacak kalibrede olmadığını da iddia edilebilir, bu da bir hak.

Fakat tıpkı Sabri Sarıoğlu'nda olduğu gibi her hareketi alay konusu yapmak, görünüşüyle 'dalga geçmeye çalışmak' çok acımasız.

Belki de Ozan'ın kanıtlaması lazım

Belki de Ozan'ın kanıtlaması lazım
Ünlü insanlar artık sosyal medyayı kendilerini savunmak ve açıklama yapmak için kullanıyor.

Ozan Tufan da bunca söylentiye karşı belki de artık sessiz kalmamalı ve vücudunun durumunu bir kanıt olarak paylaşmalı.

'Yağ oranlarım belli'

'Yağ oranlarım belli'
Ozan Tufan son açıklamasında yağ oranlarından ve kilosundan bahsetti.

Bu değerlerde bir sorun olsa hocaların onu oynatmayacağını söyledi ve bu görüşünde sonuna kadar haklı.

Aslında bu kilo ve göbek dezenformasyonunu çok daha önceden engellemeli ve bu kadar alay konusu haline gelmesinin önünü almalıydı. Açıklamalarıyla ve bir fotoğraflar tüm bu suçlamaları boşa çıkarabilirdi. Hala da buna şansı var.
Bu makaleye ifade bırak