Kot ceket temizliği nasıl yapılır?Rahatlıklarıyla günlük hayatımızın vazgeçilmezi olan kot ceketler, hassas yapıda oldukları için yanlış yıkama ve kurutma yöntemleri sonrası yıpranır ya da renklerini kaybederler...
Beyaz çarşaf kullanmanın faydalarıBeyaz çarşaf denilince akıllara hemen otel odaları gelir, evet haklısınız dümdüz beyaz çarşafların sıklıkla kullanıldığı yer otellerdir.
Hamilelikte kan uyuşmazlığıAnne ve babanın kan gruplarında uyuşmazlık olduğu takdirde anne adayı ve bebek için istenmeyen bazı durumların meydana gelme riski artar.
24 saatlik makyajYeni çıkan makyaj trendleri ile bu probleme çözüm bulmak artık çok kolay.
Hamilelikte kan uyuşmazlığıAnne ve babanın kan gruplarında uyuşmazlık olduğu takdirde anne adayı ve bebek için istenmeyen bazı durumların meydana gelme riski artar.
Bu hareketleri yapmayınHer insan çekici olmak ister. Peki, bazı hareketlerinizin sizi insanlardan ittiğini hiç düşündünüz mü? Yazının devamını okurken sizinde yapmış olabileceğiniz bu davranışları düzeltmek sizin elinizde.
Obsesif kompulsif bozukluk nedir?Halk arasında “takıntı” olarak bilinen “obsesif kompulsif bozukluk” aslında nedir?
Cildinizdeki lekeler sağlığınıza dair neler söylüyor?Cildinizde oluşan bazı renk farklılıklarına güneş lekesi ya da fondöten lekesi deyip geçiştirmemeniz gerekmektedir.Cildinizde gelişen renk farklılıkları vücudunuzda oluşan bir değişimin habercisi olabilir.
Cinsellik hakkında herkesin bilmesi gereken 7 şeyCinsel ilişkide bulunanların bazı konularda bilgili olmadıkları için göz ardı edebilecekleri gerçekler, cinsel yaşamın sağlığını etkiler. İşte, cinsellik yaşayan herkesin bilmesi gereken 7 şey...
Emzik ve biberon seçimiEmzikler; ebeveynler için kurtarıcı, bebekler için ise meme emme hissini yaşattığı için güven verici bir üründür. Biberonlar ise emzik başıyla bebek beslenmesinde kullanılmaktadır.
Tohumu ıslak havlunun içinde bekletirseniz...Dolabın derinliklerinde bulduğunuz tohumların dikilebilir olup olmadığını nasıl anlarsınız?
Bu mineralde hayat bulunİlkokul çağlarımızdan beri başta elektrik sanayisi olmak üzere birçok yerde kullanıldığını duyduğumuz bakır, metal bir elementtir. Peki vücudumuz için önemi nedir ve aşırı kullanımında ne gibi zararları vardır?
Sürekli yorgun hissediyorsanız dikkat!Prof. Dr. Birsel Kavaklı açıkladı. Yorgun hissediyorsanız sebebi bu hastalık olabilir...
Bu bakterilerden canlı şekilde dövme yapılıyorHerkesin vücudunun herhangi bir noktasına yaptırdığı veya henüz yaptırmadıysa da mutlaka yaptırmak istediği bir dövme olmuştur. Dövmenin bildiğimiz boya, iğne gibi malzemelerinin dışında bambaşka bir yöntemi daha var: Canlı bakterilerden yapılan ve renk değiştirebilen dövme.
Ojeler sandığınız kadar masum değilKadınlar her daim güzelliklerine önem verirler. Birçok kadının vazgeçilmezi olan tırnak bakımı ve güzelliği için en sık yapılan uygulama ise oje sürmektir. Şimdi okuyacağınız bu haber oje sürmeyi seven kadınları üzecek cinsten. Aslında kadınların bakım rutinlerinin bir parçası olan oje sürmek sanıldığı kadar da masum değil.
Altını ıslatan çocuğa ne iyi gelir?Çocukların geceleri yatağını ıslatma problemiyle sıklıkla karşılaşıyoruz. Dolayısıyla böyle bir sorun yaşıyorsanız almanız gereken bazı önlemler var. Altını ıslatan çocuğa ne iyi gelir, altını ıslatan çocuğa ne yapmak gerekir diyorsanız, gelin bu önlemlere birlikte bakalım.
Ağrılarınızın kaynağı psikolojik olabilirVücudunuzun çeşitli yerlerinde zaman zaman görülebilen ağrılar aslında psikolojik problemlerden kaynaklı olabilir. Psikolojik sorunlardan kaynaklı ağrılar nelerdir, nasıl çözüm bulabilirsiniz? Kronik ağrılar günlük hayatımızda en çok karşılaşılan ve sebepleri tam olarak anlaşılamayan ağrılardır.
Sebzeli pikan gremolataKış mevsiminde sağlıklı beslenmenin temelini oluşturan sebzeler, içerdikleri doğal vitaminler sayesinde hastalıklarla savaşmamızda büyük destek D.ream Akademi Profesyonel Şefleri’nin hazırladığı ‘Sebzeli Pikan Gremolata’ tarifi sofralarınıza sağlık getiriyor.
Kabızlığa neden olabilecek 5 yiyecekBirçok insan hayatlarında en az bir kere kabızlık sorunuyla karşılaşmıştır. Kabızlık genellikle yanlış bir beslenmenin ilk belirtilerindendir. Bu yazımızda kabızlığa neden olduğu düşünülen yiyecekler ve kabızlığa ne iyi gelir, kabızlık yaşamamak için ne yapılır, sorularının cevaplarını vereceğiz.
İlişkilerinizde gerçekçi beklentilere sahip olmanın 7 yoluBir ilişki için beklentileriniz ne kadar yüksekse, “o kişi”yi bulmak o denli zorlaşır. İlişkilerinizde daha gerçekçi beklentilere sahip olmanız için okumaya devam edin…
Kusursuz bir çamaşır odası için birbirinden güzel dekoratif fikirlerÇamaşır makinelerini, kurutma makinelerini, ütü düzeneğini ve kirli ve temiz çamaşırları nereye sıkıştırsak diye düşünmenize gerek bırakmayan bu yaşam kalitesini arttıracak dekorasyon tavsiyeleri...
Evcil hayvanlarda mevsimsel duygu durum bozukluğuKış aylarında, birçok insan duygu durum bozukluğu ya da soğuk günlerden dolayı uyuşukluk ile ilişkili bir sorun olan mevsimsel duygu durum bozuklukları yaşamaktadır. Peki, evcil hayvanlar da duygu durum bozukluğu yaşar mı?
Canlı Detaylar
YAZARLAR
Sen de Sorunu Sor
Hafta HaftaGebelik