Quincy Jones: Ivanka Trump ile flört ettik, tatlı kızdı

84 yaşındaki prodüktör Quincy Jones, gerçek bir müzik efsanesi. Michal Jackson'ın en çok satan albümlerini yaptı, 28 Grammy ödülü kazandı ve Ohio'da Rock and Roll Hall Of Fame adlı bir müze açtı. Son röportajında söyledikleriyle çok konuşulacak gibi görünüyor.
Quincy Jones: Ivanka Trump ile flört ettik, tatlı kızdı

85 yaşına girmesine az bir süre kala Quincy Jones hala hızlı yaşıyor. Netflix'te yayınlanmak üzere hayatı belgesele çekiliyor, CBS kanalının yaptırdığı özel bir programda Oprah Winfrey'e konuk oluyor vs... Tüm bu projeler son derece eğlenceli ama Vulture Magazine'e verdiği röportaj bence en efsanesi. "Söylediğim her şey doğrudur" diyor Quincy ve bu doğrular nedense hep küfürlü cümlelerle dile getiriliyor. "Dur yahu, fazla ileri gittim" demiyor hiç, asla geri çekilmiyor, delicesine kazıyor geçmişi. Michal Jackson'dan The Beatles'e, oradan Donald Trump ile anılarına kadar uzanan röportajında, tüm bu isimler hakkında acayip komik ve samimi laflar ediyor.

Michael Jackson'ın kişisel sorunları sorulduğunda Quincy şunları söylüyor: "Plastik cerrahi merakı yüzünden onu öldürebilirdim adamım! Her zaman kendini haklı çıkaracak bir sebep bulurdu, mesela 'yaşadığım şu sorun yüzünden estetik olmalıyım' derdi. Saçmalıktı hepsi!" The Beatles hakkındaki ilk izlenimi sorulduğundaysa, şöyle cevap veriyor: "Dünyanın en kötü müzisyenleri onlardı. Asla enstrüman çalamayan o.ç.'ları! Özellikle Paul hayatımda duyduğum en kötü basçıydı." 

 

"Trump düşük zekalı, megolomanyak ve narsisistik bir kişilik"

 

 

Sonra konu Donald Trump'a geliyor. Muhabir "Amerika'da tek bir şeyi değiştirme gücünüz olsa neyi değiştirirdiniz?" diye soruyor, Quincy "Irkçılığı yok ederdim" diyor. Siyahi bir müzisyen olarak, 1930'lu yıllardan bu yana çok şey yaşamış tabii... Ülkesinin o günlerden bugünlere ilerleme kaydettiğini, ancak hala alınacak çok yolun olduğunu düşünüyor. Yaygınlaşan 'Trumpizm' hakkında ise şunları söylüyor: "Trump işte! Cahil kızıl! Kim ne duymak isterse onu söyler. Eskiden onunla takılmıştık. Çılgının tekidir. Düşük zekalı, megolomanyak ve narsisistik bir kişilik. Dayanamadım ona. Ivanka ile de bir süre çıkmıştık biliyorsun." (Obaaa!)

Muhabir bu son cümleden sonra, -hepimizin vereceği tepkiyle- "Nasıl yani?" diye soruyor. "Evet efendim" diyor Quincy, "12 yıl önceydi. Kızım Kidada ile çalışan Tommy Hillfiger gelip Ivanka'nın benimle yemeğe çıkmak istediğini söylemişti. Bende sorun değil, çıkarız dedim. İyi bir kızdı. Hayatımda gördüğüm en güzel bacaklar onunkilerdi." (Umarım Ivanka'nın kocası Jared kıskanç biri değildir.)

 


Quincy Jones, "Hayatımda gördüğüm en güzel bacaklar Ivanka Trump'taydı" diyor.

 

Ivanka ile yemeğe çıkmalarını 'flört' diye adlandırabilir miyiz bilemiyorum. Ama Quincy Jones'un söylediklerinin doğru olup olmadığı hakkında zerre kuşkum yok. Kendisi sonuçta 'Thriller' gibi bir efsanenin prodüktörü! Zamanında dünyayı yalayıp yutmuş. Gündem olmak için yalana dolana ihtiyacı yok ki. Röportajda da her türlü soruya dürüstçe cevap vermiş.

Quincy'nin bu röportajına ne Trump'tan ne de Ivanka'dan bir cevap gelmedi ama bence gelebilir. Belki başkan röportajı okuduktan sonra Twitter'a koşup manasız bir açıklama yapabilir, bağırıp çağırabilir. O zaman görün ortalığın halini... :))

Bu makaleye ifade bırak