Rihanna'nın doğup büyüdüğü caddenin adı Rihanna Drive olarak değiştirildi

Rihanna'nın doğup büyüdüğü caddenin adı Rihanna Drive olarak değiştirildi

Rihanna'nın tarzı, şarkıları ve stili küresel anlamda büyük bir etki yaratıyor. Doğup büyüdüğü toprakların yönetimi de Rihanna'yı unutmamış olacak ki, Rihanna'nın doğduğu ve büyüdüğü WestBury New Road Caddesi'nin adında ciddi bir değişikliğe gitmeye karar verdi.

Caddenin yeni adı 'Rihanna Drive'. 

Geçmiş günleri andığı bir paylaşımında Rihanna 'tüm dersler, çıplak ayakla koşmak, meraklı komşular, merdivenlerde saç örmek, mezarlıkta oyun oynamak, sahile yürümek, içki dükkanı tüm caddeyi sabah 4'e kadar ayakta tutardı' yazıyor.

Barbados başbakanı Freundel Stuart '20 Şubat 1988'de Rihanna dünyaya geldi. Barbados sosyal, politik ve ekonomik anlamda değişikliğe uğradı. Rihanna, 21'inci yüzyılın en ikonik kişilerinden birisi haline geldi.' yorumunu yaptı.

Rihanna Drive Caddesi, sanırız şarkıcının 2009 yılında çıkardığı albümdeki 'Shut Up And Drive' şarkısına atıfta bulunuyor.

Caddenin adında yapılan değişiklikle beraber bölge turistik cazibe noktası haline geldi ve parsel arsaların fiyatı 1,9 milyon doları aştı. Bu rakam Barbados'ta yaşayan birçok kişinin ödeyemeyeceği bir miktar.

Rihanna, Barbados'u hiç unutmadı. Rihanna'nın da Barbados'ta bir evi bulunuyor. Ayrıca 2012 yılında Barbardos'ta bir hastaneye 1.75 milyon dolarlık yardımda bulundu ve ülkenin kültür elçisi oldu.

Bağış ve yardım konusunda oldukça cömert bir isim olan Rihanna ayrıca Barbados, Brezilya, Haiti, Guyana, Küba, Jamaika ve ABD'de birçok öğrencinin eğitim masraflarını da üstleniyor.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu

Bu makaleye ifade bırak