Rüzgar Erkoçlar ilk mi?

Değişime olan alışıklığımız yıllar öncesine dayanıyor aslında.... Hafızalarımıza Nil Erkoçlar olarak giren ve ilk olarak adını oynadığı Molped reklamı ile duyuran Rüzgar Erkoçlar’ın cinsiyet değiştirme operasyonu sonrası dönüştüğü hali konuşa konuşa bitiremedik. Hemen söyleyeyim; bizzat tanıştım, eleştirilere pabuç bırakmayacak kadar kendine güvenen ve halinden memnun bir hali ve şahane bir aurası var...

Rüzgar Erkoçlar ilk mi?

Rüzgar Erkoçlar ilk mi?

Değişime olan alışıklığımız yıllar öncesine dayanıyor aslında....

Hafızalarımıza Yağmur Erkoçlar olarak giren ve ilk olarak adını oynadığı Molped reklamı ile duyuran Rüzgar Erkoçlar’ın cinsiyet değiştirme operasyonu sonrası dönüştüğü hali konuşa konuşa bitiremedik.

Hemen söyleyeyim bizzat tanıştım eleştirilere pabuç bırakmayacak kadar kendine güvenen ve halinden memnun bir hali ve şahane bir aurası var.

Magazinsel olan her şeye ilgimiz olduğu aşikar ancak Rüzgar ile ilgili halen şaşkınlık içinde olmamız biraz abes.
Neden mi?

Magazinsel olan her şeye ilgimiz olduğu aşikar ancak R&uuml;zgar ile ilgili halen şaşkınlık i&ccedil;inde olmamız biraz abes.<br />
Neden mi?
Türk halkının yıllar yıllar önce tanıklık ettiği bir cinsiyet değiştirme operasyonu var malum. Bu değişime tanıklık eden dönem insanı da annelerimiz, babalarımız, hatta dedelerimiz.

O jenerasyonun tanıklık ettiği ve ruhlarının derinliklerine, iliklerine kadar sindirdikleri bu değişime rağmen Rüzgar’ın değişimine bu kadar tepki, eleştiri ve daha da önemlisi şaşkınlık gösterilmesi garip.
 

İnsanın hissetmediği bir cinsiyette dünyaya gelişini bir anomali olarak nitelendiren uzmanların desteğine başvurarak “mutlu bir birey”, “ olduğu hale ait hisseden bir birey” olarak hayatına devam etmek istemesinden daha doğal bir şey olabilir mi?

İnsanın hissetmediği bir cinsiyette d&uuml;nyaya gelişini bir anomali olarak nitelendiren uzmanların desteğine başvurarak &ldquo;mutlu bir birey&rdquo;, &ldquo; olduğu hale ait hisseden bir birey&rdquo; olarak hayatına devam etmek istemesinden daha doğal bir şey olabilir mi?
Yeni kimliği ile birlikte hayatına giren güzel kadın ile evlilik yolunda emin adımla ilerleyen Rüzgar’ı da, birkaç jenerasyon öncesinde değişime imza atanları da yargılamak değil anlamak yoluna gidebilsek keşke.
 
Zira “KARMA” her daim iş başında :) Yarın öbür gün evladınız olur, torununuz olur çıkar der ki; “Ben hiç kendim gibi hissetmiyorum”.
Haydi buyur buradan yak.

Günün Sorusu:
Hayatınızın gerçeği olarak doğduğunuz ancak fırsat bulsanız değiştirmek isteyeceğiniz neler var?
 
Papatya Somer
papatya.somer@milliyet.com.tr

 
 
 
 
Bu makaleye ifade bırak