Sümeyye Erdoğan

 • İsim
  : Sümeyye
 • Soyad
  : Erdoğan
 • Mesleği
  : İş kadını
 • Doğum Tarihi
  : 1985
  1985-01-01
 • Uyruğu
  : Türkiye
BİYOGRAFİSİ

Türk işkadını. Türkiye Cumhuriyeti 59, 60 ve 61. Türkiye Hükûmeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dört çocuğundan birisidir. Son dönemlerde ismi kamuoyunda çeşitli iddialarla anılmaktadır.
 
Ailesi
 
Babası Recep Tayyip Erdoğan ve annesi Emine Erdoğan'dır. Ahmet Burak, Necmettin Bilal ve Esra adlı kardeşleri vardır. Bir süre önce AKP Ankara İl Başkanı Murat Alparslan ile evleneceğine dair haberler yayınlanmıştır.
 
Eğitimi
Trabzon'daki Araklı İmam Hatip Lisesi'ni bitirmiştir. 2002 yılında girdiği üniversite sınavında başarısız olduktan sonra eğitimine ABD'de devam etmiştir. Burslu olarak İndiana Üniversitesi'nde sosyoloji ve siyaset alanında lisans eğitimi almıştır. Eğitimini 2005 yılında tamamladıktan sonra yüksek lisansını Londra Ekonomi Okulu'nda ekonomi alanında yapmıştır.
 
İş hayatı
2010 yılında Doruk Izgara Gıda Ticaret Limited Şirketine ortak olmuştur.
 
Siyasi hayatı
2010 yılında Adalet ve Kalkınma Partisinde dış ilişkileri ve dünya basınına yansımalarını takipten sorumlu danışman olarak görev yapmaya başlamıştır. Bu kapsamda çok sayıda yurtdışı seyahatlere dahil olmuştur. 2013 Taksim Gezi Parkı protestoları sırasında hükümetle çeşitli sanatçılar arasındaki görüşmelere dahil olmuştur.Toplantılara dahil olması sorgulanmış ve TBMM gündemine taşınmıştır.
 
Tartışmalı konular
ABD'de eğitimini sürdürürken çekilen fotoğraflarını yayınlayan internet sitesinin kapatıldığı iddia edilmiştir. Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen Genç Osman adlı eseri izleyenlerden olan Sümeyye Erdoğan, oyuncuların kendisine müstehcen bir şekilde hakaret ettiğini iddia ederek oyunu terk etmiştir. 17 Aralık soruşturmasını takip eden dönemde yapılan iddialara göre sosyal medyada gündem belirlemek için manipülasyon yapma girişimlerinde bulunduğu iddia edilmiştir. Bu dönemde kardeşi Necmettin Bilal ile birlikte babalarından aldıkları talimatla evlerindeki paraların çeşitli farklı yerlere aktarılmasını tamamladığı iddia edilmektedir. Urla'da arkeolojik sit alanına yapılan villalarla ilgili olarak Mustafa Latif Topbaş ile görüşerek iş takibi yaptığı iddia edilmektedir.


Sümeyye Erdoğan biyografisi

Sümeyye Erdoğan kimdir?

Sümeyye Erdoğan 1985 tarihinde doğmuş olup İş kadını olarak görev yapmaktadır.

Sümeyye Erdoğan kaç yaşındadır?

Sümeyye Erdoğan 1985 tarihinde doğmuş olup 32 yaşındadır.

Sümeyye Erdoğan ne iş yapar?

Sümeyye Erdoğan İş kadını olarak görev yapmaktadır.

Sümeyye Erdoğan nerelidir?

Sümeyye Erdoğan Türkiye vatandaşıdır.

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.