Sahte CV kullanarak transfer olan futbolcu Litvanya'yı karıştırdı

Transfer döneminde Litvanya'nın 1. Lig ekiplerinden FK Panevezys takımına büyük umutlarla transfer olan Barkley Miguel Panzo, daha oynamaya başlamadan umutları boşa çıkardı. Kulübün kendisi hakkında internetten ulaştığı bilgilerin aslında sahte olduğu ve oyuncunun sıradan amatör bir futbolcu olduğu ortaya çıktı.
Sahte CV kullanarak transfer olan futbolcu Litvanya'yı karıştırdı

Panzo hakkında Wikipedia ve Instagram'dan bilgi edinen FK Panevezys yönetimi, internette yazan bilgilere göre 2 yıl boyunca İngiliz takımı QPR'de oynamış ve 36 maçta 45 gol atmış bir futbolcu transfer ediyordu.

25 yaşındaki Panzo, yeni kulübü tarafından büyük umutlarla transfer edilmiş; hatta kendisine görkemli bir imza töreni bile düzenlenmişti.

Fakat oyuncuyla ilgili Wikipedia ve Instagram'da yer alan bilgilerin sahte olduğu çok geçmeden ortaya çıktı. Çok geçmeden diyoruz gerçi ama kime göre çok geçmeden? Çünkü artık sözleşme imzalandı! Yani Panzo, resmi olarak FK Panevezys'in oyuncusu oldu.

Kulüp, oyuncu hakkında tüm bildiklerinin yanlış olduğunu ve kandırıldıklarını anladıktan sonra nasıl bir tepki verecek merak içerisindeyiz. Henüz bir açıklama ya da yaptırım gelmiş değil.

Panzo'nun müthiş bir manipülasyonla kendini deyim yerindeyse FK Panevezys'e yamaması 'nitelikli dolandırıcılık' açısından takdire şayan. Kulübünü bile bu şekilde aldatan oyuncu hakemlere neler yapmaz?

Panzo'nun ceza sahasına girer girmez sol yanından kurşun yemiş gibi yerlere düşüp penaltı aldığını görmek futbolseverleri şaşırtır mı?

FK Panevezys takımında da inanılmaz yöneticiler varmış gerçekten. En azından transfermarkt.com'a baksaydınız bu adam kimdir diye. Instagram ve Wikipedia'dan oyuncu transfer etmek Football Manager'de bile yapılacak iş değil. Şanlı FK Panevezys taraftarının dişinden tırnağından arttırıp kulübe kazandırdığı paraları har vurup harman savurmak ayıp değil mi ha, ha!?

Barkley Miguel Panzo'nun SuperBMP ismiyle açtığı Youtube hesabında da attığı 2 adet gol videosu bulunuyor. Evet, yalnızca 2. Biri boş kale. Hesabın adı da SuperBMP. Super?

25 yaşındaki Panzo daha önce Fransa'da amatör bir kulüpte oynamış, daha sonra İsveç'e transfer olmuş. İsveç'te de Oskarshamn ve Syrianska takımlarında forma giymesine karşın iki takımda da ilk 11'de şans bulmakta oldukça zorlanmış. Büyük çabalarla transfer olduğu yeni takımında kendisine başarılar dileriz.

 

turcel.orman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak