Ersun Yanal: Alper o golü atsa...

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, derbilerde Fenerbahçe'ye karşı kazanmanın zor olduğunu aktardı. Yanal, "Bu tür maçlar zor. Forma ve arma maçı. Zorluk derecesinde Fenerbahçe'nin mücadelesi ortadadır, bu maçta da vardı. Buradan puan almak bizden zordur. Her ne olursa olsun, Galatasaray'ı belki de şampiyonluktan ettik. Daha var haftalar ama önemli bir sonuç. İkinci yarı savunmadaki duruşumuz gol de getirebilirdi, gol de yiyebilirdik. Galatasaray'a karşı, onları karambole itip, çıktığımız sürprizlerle galip gelebildik. Alper'in pozisyonu vardı. Arma maçını başarıyla bitirdik" dedi. 
 
Eljif Elmas'ın golü sonrası yaşanan faul tartışmasını yorumlayan tecrübeli hoca, "VAR'la ilgili çok tartışılan şeyler var. Bugün de VAR'a gidildi, bizim golümüzde. Oturacak bu sistem ama bakalım. Televizyona bakıp karar vermek kolay. Birçok pozisyon var bizim lehimize ve aleyhimize. Bir oyuncu mesela kornerde elini kullanıp çıkmış. VAR'ın kuralları net. VAR'ı çok iyi anlamak lazım. Her pozisyonda gidilmemesi gerektiğini söylüyorlar. Biz de birçok pozisyonu tartışırız. Hasan Ali kararı doğruydu. Mehmet Topal da ilk sarı kartta değmediğini söyledi. Eljif'in pozisyonu değmedi, benim önümdeydi" diye konuştu.
 
Ersun Yanal, beraberliğe sevinmediklerinin altını çizip, "Beraberlik için mutlu falan değiliz. Yenmek için çıkarız biz. Herkes elini kolunu sallayarak buradan çıkacak değil" ifadelerini kullandı.

14 April 2019| İzlenme: 824| Kategori: Futbol
Etiketler: videofenerbahçeizleersun yanal