Sosyal medyada Oktay Kaynarca ve Pucca atarı

Sosyal medyada çok sayıda takipçileri olan ünlü isimler çoğu zaman istenmeyen ve hakaret içerikli yorumlara maruz kalıyor. Bu durumdan muzdarip ünlülerin aynı şekilde kullanıcılara yürümesi ne kadar doğru?

Sosyal medyada Oktay Kaynarca ve Pucca atarı

Sosyal medyada Oktay Kaynarca ve Pucca atarı

Sosyal medyada çok sayıda takipçileri olan ünlü isimler çoğu zaman istenmeyen ve hakaret içerikli yorumlara ve tacizlere maruz kalıyor.

Bu durumdan muzdarip ünlülerin aynı şekilde kullanıcılara yürümesi ne kadar doğru?

Deniz Çakır'la çekilmiş bir fotoğrafını Instagram hesabına yükleyen Oktay Kaynarca'ya bir takipçisi tarafından gelen yorum onu adeta küplere bindirdi.

Haddini bilmez kullanıcı fotoğrafın altına "Ya yazık sana Deniz Çakır bu y..... çıkıyorsun. Git! Adam mı kalmadı. Kendini mafya babası zannediyor" yorumunu yazdı.

Bunun üzerine Oktay Kaynarca da "Bekle koçum bekle bakalım bir göreyim ben seni. Sen bekle..." gibi haklıyken haksız konuma düştüğü bir yorum yaptı.

Bu tarzda bir yorum sanırız Instagram'da 762 bin takipçisi olan Oktay Kaynarca için bir ilk değil.

Bu kadar ünlü bir oyuncunun, densiz bir yoruma böylesine tepki göstermesi bana göre anlamsız.

Yapılan yorumun seviyesine inerek yazdığı tehditkar sözler kendisini örnek alan ve ekol olarak benimseyen kişileri de eminim üzmüştür.

Yapılan yorumu asla savunmuyorum fakat yoruma yaptığın cevabı sana yakıştıramıyoruz Oktay Kaynarca.

Buna benzer bir başka örnek de Pucca olarak tanınan Selen Işık'ın geçtiğimiz günlerde bir takipçisine Twitter hesabı üzerinden verdiği sert argo içeren yanıt.

Pucca gibi birçoklarınca takip edilen ve fikirlerine değer verilen bir yazarın, eleştirilere yaptığı sert ve seviyesiz sayılacak yanıtı da ona yakıştıramadık.

Ünlü biri olmak beraberinde çok sayıda sorumluluğu da getiriyor.

Ünlülere yapılan hakaretlerde bazen üç maymunu oynamak sosyal medyada rezil olmanın önüne geçebilir.

Tabii ki hakaretlere tepki göstermek en doğal hak fakat bunu saygı dozajında ve kişiye olan saygıyı artıracak şekilde yapmak daha farklı bir profil çizmeye ve ayrıca pek çok kişinin desteğini almaya, emin olun daha çok yardımcı olacaktır.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc

Bu makaleye ifade bırak