Sosyal medyanın favori dizisi: Ufak Tefek Cinayetler

Sosyal medyanın favori dizisi: Ufak Tefek Cinayetler

Sosyal medyanın favori dizisi: Ufak Tefek Cinayetler
Ufak Tefek Cinayetler başladığı günden beri Twitter’da sürekli konuşuluyor. Başta gençleri olmak üzere, hayatını pozitif yöne kaydırmak isteyen tüm yetişkinleri bıktıkları töre, dram dizilerinden kurtardı. 
 

Senaryo çok mu değişik derseniz, aslında yurt dışındaki senaryolara çok benzer. Hatta birkaç dizinin karışımı bile diyebilirim. Fakat Meriç Acemi’nin hakkını yememek lazım, hem böyle akıcı, sürekli merak uyandıran bir diziyi hayata geçirmek, hem de böyle bir senaryo yazmaya karar vererek Türk halkına hiç bilmedikleri bir şey sunmak yürek ister. 

Oyunculara ne demeli... Hepsi birbirinden şahane değil mi? Kadın karakterler baskın ama erkek oyuncularının performansını da göz ardı etmemek lazım. Öyle ya da böyle Gökçe Bahadır daha bir öndeydi bugüne kadar. Ondan beklenti zaten yüksekti. Bade İşçil’i uzun süredir görmüyor olmamıza rağmen oyunculuğundan şüphemiz yoktu. Aslıhan Gürbüz ve Tülin Özen’e yabancı değildik ama Ufak Tefek Cinayetler’e kadar bu kadar başarılı olduklarını bilmiyorduk. 
 

Aynı saatteki rakipi 'Kadın' dizisi

Aynı saatteki rakipi 'Kadın' dizisi
Mert Fırat, Ferit Aktuğ ve Yıldıray Şahinler’in karakterleri şimdilik biraz daha geri planda ama bence bölümler ilerledikçe kadın oyuncularla eşit konuma gelecek, kadınların hikayelerinin altında kalmadan kendi hikayelerini yazacaklar. Dizinin reytingleri başladığı haftadan beri yükselişte. Instagram’da farklı hesaplardan yapılan anketlerde de rakibi olan 'Kadın' dizisi mi yoksa Ufak Tefek Cinayetler mi sorusuna cevap açık ara farkla Ufak Tefek Cinayetler’di. 
 

Hani olur ya çoğu dizide bir türlü karakterin adına alışamayız, oynayanın kişinin adını söyler dururuz hatırlayabilmek için. Bu dizide böyle bir şey yok bence. Hatta yakında oynayanların adını unutacağız. Karakterler kendilerini bayağı kazıdılar beyinlerimize. Kendi saltanatlarını kurdular. Dört başrol kadın oyuncunun dördü de kafadan çatlak aslına bakarsanız. En sakin, en masum gözükeninin bile ihanet sonrası tepkisinden neden bu kızlarla arkadaşlık ettiğini anladık. 
 

Tüm kötülüklere rağmen dört kadını da seviyoruz

Tüm kötülüklere rağmen dört kadını da seviyoruz
Merve’nin cin aklı ve hin planları, Oya’nın gelgitli, gizemli duruşu, Pelin’in ultra kıskançlığı ve çıkar ilişkileri, Arzu’nun masumiyeti ama aynı zamanda öfkesi herkese dilini yutturdu bu bölümde. Gün geçtikçe sanki arkadaşlarımızmış gibi karakterlere ısınıyor ve tanımaya başlıyoruz. Ve işin en ilginci, tüm kötülüklere rağmen dört kadını da bir şekilde seviyoruz. “Şundan nefret ediyorum!” diyebilecek insan zor bulunur. Bunun başlıca sebebi günümüzde, eksileriyle artılarıyla aslında dört kadının tüm özelliklerinin bir kadında barınabiliyor olması bence. 
 

Yani, üzgünüm sanırım bu kısım erkeklere biraz korkutucu gelecek ama her kadında bir parça da olsa, bir nevi 'kendinizi bulmanız' çok muhtemel bence hanımlar! Zaten eminim, diziyi izleyen erkekler bugüne kadar eşlerinden korkmadılarsa bile şimdiden sonra kendilerine soru sorarak korkmaya başlayacaklar.  
 

Pestisit nedir?

Pestisit nedir?
'Pestisit' mevzusuna gelirsek... Vatana millete hayırlı olsun. Bu pestisit zehrini öğretmek çok da akıllıca bir fikir değildi bence. Twitter’daki yorumlara da bakarsanız pestisit’in özellikle kadınlarımız tarafından ne kadar konuşulduğunu göreceksiniz. Kim bilir kaç kişi Google’da aratmıştır bu kelimeyi!
 

Dizi şahane, farklı, çok da sevildi. Ama biraz da eksilerine bakalım... Aldatmayı bilinç altında çok normalleştiriyor olabilir diye düşünüyorum. Sonra diyorum ki, her dizide böyle bir entrika yok mu? Bu kişilikle ilgili bir mesele elbette ama yaşı çok genç olanların bu olayları normalleştirerek büyümesini hiçbirimiz istemeyiz bence. 

Bir de dizide çözülmemiş çok fazla gizem var. Hani çocukluklarında başka neler yaşadılar, Pelin ve Taylan nasıl başladı? Oya hayatına nasıl devam etti, nasıl bugünlere geldi? Bu kızlar kopmamayı nasıl başardılar gibi sorular dönüyor insanın kafasında. Flashbackleri arttırmak iyi olabilir. Yabancı birçok dizide tuttuğu gibi bu dizide de karakterlere aşırı benzeyen küçüklüklerle geri dönüşlerin tutacağını düşünüyorum.
 

Pestisit işe yarayacak mı?

<strong>Pestisit işe yarayacak mı?</strong>
Ufak Tefek Cinayetler'in yolu çok uzun. Herkes bu diziyi çok sevdi. Salı günleri, dramlardan şöyle bir kurtulup yarım ağız bir gülüş ve gizemin getirdiği heyecanla izlediğimiz bir dizimiz oldu resmen. Oyuncuların şahane performansları ve şimdiden oluşan büyük Ufak Tefek Cinayetler fan kitlesiyle bu dizi kolay kolay bitmez. Kimse de kolay kolay sıkılmaz. 
 
Şimdiden, “Pestisit işe yarayacak mı, Merve’ye ne olacak? Oya ve Serhan bir ilişki yaşar mı, durumlar nasıl gelişir?” diye kendi kendime sormadan edemiyorum. Tempoyu hiç düşürmeden, hep yeni esrarengizlikler ekleyerek böyle karışık ama bir o kadar da akıcı devam etsin Ufak Tefek Cinayetler!
 
 Instagram: lilcyln
 
Bu makaleye ifade bırak