Survivor 2018: Bundan sonra ne olacak? 14 Mayıs bölümünden kalanlar

Survivor'ın en değerli zamanlarına geldik. Biliyorsunuz; ilk üç ay her zaman unutulur. En değerli olan hep son iki aydır! Son iki ayda en az hata yapan kişi şampiyonluğu görür. Örneğin Turabi çok hata yaptı ama bundan sonraki iki ayı iyi geçirirse hala şampiyon olma şansı var...
 

Survivor 2018: Bundan sonra ne olacak? 14 Mayıs bölümünden kalanlar

Turabi yüzünden mi oyun kaybediliyor yani?

Birleşme partisi bitti, Survivor yarışmacıları eski hayatlarına geri döndü. Dün akşam yayınlanan bölümde Ünlüler, Gönüllülere karşı 10-7 skorla oyunu kaybetti. Halbuki çok iyi başlamışlardı. Skor hangi ara 5-0'dan 10-7'ye geldi; anlamak mümkün değil.

Kimileri 10-7'lik skoru Turabi'nin kendini takımdan soyutlayan tavrına bağlıyor. Mesela Ümit, Merve gibi yarışmacılar böyle düşünüyor... Ama ben sanmıyorum.

"Turabi takımdan kendini izole ettiği için oyun kaybettik" cümlesi kesinlikle gerçeği yansıtmayan, çok saçma bir bahane gibi geliyor kulağa.
 

Turabi yok gibi davranmalılar

Turabi yok gibi davranmalılar

Ünlüler Turabi konusuna fazla kafayı taktı. Sürekli bir çözüm yolu arayışı içindeler. Halbuki bu işi çözmek çok zor, hatta söz konusu Turabi gibi dominant, nevi şahsına münhasır bir karakter olunca imkansız bile denebilir!

Turabi bu tür konularda anlaşılabilir bir insan değil. Konuşmaya kalksanız işe yaramaz, konuşmasanız ayrı mesele yaratır. Bence yapabilecekleri en iyi şey, Turabi yokmuş gibi hareket etmeleri, onu dert etmemeleri, kendi haline bırakmaları, hatta elenmiş gibi davranmaları...

Bu şekilde nötr kaldıkları zaman sorun çözülür mü? Hayır tabii ki. Turabi ne yapar eder, bir şekilde polemik yaratacak bir mesele bulur. Ama yine de yapılabilecek en iyi şey Turabi yok gibi davranmak bence.

Adem, Hakan'a sinirlenince...

Dünkü önemli olaylardan biri de, Adem-Hakan tartışmasıydı. Yukarıda seyredebilirsiniz.

Adem, takım arkadaşı yarışırken Gönüllüler'in bench'inin bulunduğu tarafa geçiyor. Oyun bittikten sonra Hakan onu, "Buraya geçemezsin" diye uyarıyor. Adem de bu uyarıya sinirleniyor... 
 

Adem'e de hiç yakışmayan bir tavır

Adem'e de hiç yakışmayan bir tavır

Her bölümde izliyoruz: Ünlüler takımı, Gönüllüler'in her şeyine karışıyor. Bırakın yanlışlarını söylemelerini; sevinmelerine bile karışıyorlar! "Bunu yapamazsınız", "Burayı geçemezsiniz", "Böyle sevinemezsiniz" vs; her şeyi çok biliyorlar, sürekli karşı takıma akıl veriyorlar! Ama kendileri bir hata yapıp da karşı taraf onları uyarınca dil pabuç: "Beni sen uyaramazsın!"

Bu çok yanlış ve Adem'e de hiç yakışmayan bir tavır bence... 
 

İlla Acun Ilıcalı mı uyaracak?

İlla Acun Ilıcalı mı uyaracak?

Adem diyor ki, "Beni uyarmak senin işin değil Hakan!" Ne demek bu yani? İlla Acun Ilıcalı mı uyaracak? Siz onları her konuda uyarıyorsunuz ama!?

Bu kavgadan sonra Adem biplenmeyi gerektirecek argo bir söz söylüyor ki, asıl hatası da bu oluyor. 
 

Nagihan böyle devam ederse...

Gelelim bir başka meseleye... Dün yayınlanan bölümde Nagihan ve Anıl arasında da tam anlamıyla saçmasapan bir tartışma yaşandı. Nagihan birdenbire ve gereksiz yere çok yükseldi. Halbuki bu sene Nagihan halktan büyük sempati topluyor, onu tanıdıkça daha çok seviyoruz. Ama bu tür hareketler ona sempati kaybettiriyor.

İşin tuhafı, Anıl da son derece mülayim ve anlayışlı davranıyor. Bir başka tuhaf olan şey; bench'te oturanlardan kimsenin çıkıp da Nagihan'a "Sen ne yapıyorsun, ne konuşuyorsun?" dememesi.
 

Hil-Mur efsanesi geri mi dönüyor?

Hilmicem ve Murat dostluğu bu sene, 2013'te olduğu gibi samimiyetle ilerlemeyince kafalarda bazı sorular oluşmuştu. Murat sanki Hilmicem'e yanaşmaya çalıştıkça, Hilmicem soğuk duruyordu. Ama dünkü bölümde bu efsane ikiliyi derin derin dertleşirken gördük. Hilmicem röportajında, "Bizim arkadaşlığımız buradaki herkesten üstün gelir" dedi: "Sırt sırta verdik. Murat Ceylan buradaki herkesten daha değerli benim için. Birbirimizi hiçbir zaman satmayız." 

Hilmicem ve Murat'ın yolu, Survivor'dan sonra ayrılmıştı; dışarıdayken neredeyse hiç görüşmüyor/konuşmuyorlardı. Uzak duran taraf Hilmicem'di. Şimdi o efsane arkadaşlık dönüyor olabilir. Umarız bu arkadaşlık sadece Survivor adasında değil, dışarıya çıktıktan sonra da devam eder. Bu ikiliyi seven ve tekrar birlikte olmalarını isteyen ciddi bir kitle var çünkü. Ayrıca çok da tatlılar. 
 

Adem ve Damla'nın ailesi geliyor

Adem ve Damla'nın ailesi geliyor

Dün çok güzel bir sembol oyunu finali izledik. Adem'in mükemmel başlayışı, durumu 7-2'ye getirmesi, son oyunda nefeslerin tutulmasına sebep oldu. Hilmicem ve Adem de birbirlerini sarılarak tebrik ettiler. Damla'nın Ümit Karan'a teşekkür etmesi de çok tatlıydı. 

Şimdi Adem ve Damla'nın ailesi adaya gelecek. Başbaşa vakit geçirme fırsatı bulacaklar. Acaba aileler, dışarısıyla alakalı yarışmacılara ne gibi tüyolar verecek? "Buna yüz verme", "Bununla dalaşma" gibi şeyler duyacaklar mı? 


Bu makaleye ifade bırak