Talisca için yapılan bonservis kutusuna 93 milyon TL sığar mı?

Beşiktaş'ın Brezilyalı futbolcusu Anderson Talisca, kulübünde 2 sezondur kiralık olarak forma giyiyor. Satın alma opsiyonu Beşiktaş'ta bulunan ve bu opsiyon 31 Mayıs 2018'de sona erecek olan oyuncunun yüklü miktardaki bonservisinin alınması için bazı Beşiktaşlı esnaf taraftarlar kampanya başlattı.
Talisca için yapılan bonservis kutusuna 93 milyon TL sığar mı?

Kampanya için oluşturulan 'Talisca bonservis kutusu', Beşiktaşlıların Talisca'yı ne kadar istediğinin adeta bir sembolü.

Yıldız futbolcunun Benfica'da bulunan bonservisini almak için Beşiktaş'ın ödemesi gereken para tam 20 milyon euro. Yani 93,6 milyon TL.

Kutu elbette sembolik. Toplanan paranın kulübe gönderileceği söyleniyor. Taraftar tüm iyi niyetiyle 'Talisca bonservis kutusu' yaparak, Beşiktaş kulübüne Talisca'nın alınmasını ne kadar çok istediklerini kanıtlıyor.

Fakat 20 milyon euro o kadar büyük bir para ki insanın aklı hayali almıyor. Elbette kimse taraftardan 93 milyon TL'yi toplamasını beklemiyor. Zaten 93 milyon TL'yi alıp getirsek o kutuya sığmaz. Fakat o küçücük kutuda sembolik olarak Beşiktaş taraftarının Talisca hayalleri var.

'Talisca bonservis kutusu' girişiminin sosyal medyada da çok büyük yankı bulduğunu ve sosyal medyayı çok etkili ve aktif kullanan Beşiktaş kulübünün dikkatini çekeceği düşünülüyor.

Bakalım Beşiktaş yönetimi 31 Mayıs 2018'de bitecek olan opsiyonu kullanıp Talisca'yı alacak mı, yoksa opsiyon süresini pas geçip Talisca için pazarlıklara mı başlayacak?

 

turcel.orman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak