Tarantino'nun seri katil filminin başrolü: Leonardo DiCaprio!

Quentin Tarantino yeni filminde, ABD'nin yıllarca konuştuğu seri katil Charles Manson'ın hayatını anlatacak. Film için şimdiden oyuncu avına çıkmış durumda. Her bir karakteri efsane aktörlerin canlandırmasını istiyor. Başrol için teklif götürdüğü isim ise, Leonardo diCaprio! Charles Manson'a hiç mi hiç benzemeyen yakışıklı Leonardo'muz bakalım bu rolde neler yapacak?
 
Tarantino'nun seri katil filminin başrolü: Leonardo DiCaprio!

Bugün Deadline Hollywood dergisinde çıkan habere göre Leonardo di Caprio, Charles Manson'u canlandırmayı kabul etmiş bile! Yani "Filmin yıldızı belli, ikinci kim?" sorusunu sormanın vakti geldi. Yine aynı derginin haberine göre, diğer roller için teklif götürülen isimler arasında Margot Robbie, Tom Cruise, Brad Pitt ve Al Pacino var. Eğer kabul ederlerse, efsane bir film çıkıyor ortaya, benden söylemesi.

Bu proje, Leonardo di Caprio'nun Oscar kazandıktan sonra rol alacağı ilk yapım olması açısından da önemli.

Bakalım bu yaşlı canavarı canlandırırken neler yapacak? 

 

Charles Manson kimdir?


Annesi 16 yaşında bir hayat kadınıyken doğan Charles Manson, çocuk yaşlarda annesinin cezaevine girmesi nedeniyle hırsızlık yaparak geçinmeye, sokaklarda yaşamaya başladı. 18 yaşında kendisi de tutuklandı. Cezaevinde bıçak tehdidiyle bir koğuş arkadaşı tarafından cinsel istismara uğrayınca ıslah evine yerleştirildi. 1954'te şartlı tahliyeyle serbest kaldı. Sahte çek vermek, kadın satıcılığı, uyuşturucu vb. suçlar nedeniyle defalarca hapse girip çıktı. 1967'de son kez tahliye olduktan sonra, etrafına topladığı kişilerle bir 'cemaat' oluşturarak Los Angeles'ta bir çiftliğe yerleşti. Bu çiftlikte geliştirdiği 'teorilerle' yönlendirdiği müritlerinden 5 kişi, Roman Polanski'nin hamile eşi Sharon Tate, Abigail Folger, Polonyalı oyuncu Wojciech Frykowski, erkek kuaförü Jay Sebring ve lise mezunu genç Steven Parent'i Kaliforniya'da vahşice öldürdüler.

Ertesi gece bu kez Manson'un da katıldığı grup, Labianca çiftini aynı şekilde öldürüp parçaladı. Taraftarı olan bir kadının, işledikleri cinayetleri övünerek anlatması sonucunda Manson ve 4 arkadaşı tutuklandı. İdama mahkûm edilmelerine rağmen cezaları ömür boyu hapis şekline dönüştürüldü. Toplam cinayetlerinin sayısı belirlenemeyen Manson ve grubunun 35 ölümden sorumlu olduğu düşünülüyor. Charles Manson ABD'de nefret edildiği gibi, kendisini seven, serbest bırakılmasını isteyen çeşitli fan kulüpler oluşturup kampanyalar düzenleyen bir hayran kitlesine de sahipti. 19 Kasım 2017'de 83 yaşında cezaevinde öldü. 

Bu makaleye ifade bırak